Košice zdolali Trenčín 5:3

TA3, SITA
4.3.2012 21:53

HC Košice - Dukla Trenčín 5:3 (2:1, 0:2, 3:0)

Trenčania dali vedúci gól na košickom ľade v 126. sekunde, keď Sojčík vypálil zápästím od modrej čiary a trafil pravý kút domácej bránky. V 9. min sa začínalo od znova, Pašek spoza bránky naservíroval Draveckému, a ten Hiadlovskému nedal šancu - 1:1. V polovici prvej tretiny sa Bartoš natlačil pred bránku hostí, ale mieril tesne vedľa. Gronovo bekhendové zakončenie Hiadlovského neprekvapilo. Druhý gól Dukly mohol streliť Mikula, ale nepresadil sa. Na to domácim vyšla akcia v 18. min, Slimák vypálil od modrej čiary, k vyrazenému puku sa dostal Pašek a bolo 2:1. V 24. min sa do nájazdu dostal Mikula, puk skončil v Hylákovej lapačke, ale o pár sekúnd na to Sojčík košického brankára predsa len prestrelil. V polovici zápasu to z otočky skúšal Šťastný. V poslednom kole základnej časti sa mimoriadne darilo Sojčíkovi, ktorý 35. min v oslabení pridal v Steel aréne svoj tretí gól v
Už v prvej minúte tretej tretiny nastrelil domáci kapitán Zálešák žŕdku. V 43. min hrali Košičania presilovku, odrazený puk sa dostal ku Kristekovi, a ten dosiahol svoj prvý gól po návrate do majstrovského tímu - 3:3. Tri body zabezpečil "oceliarom" Jenčík, ktorý v 51. min zužitkoval Gronovu prihrávku. Poistku v podobe piateho gólu pridal v 59. min v presilovke Dravecký.

Góly: 9. Dravecký (Pašek, Šeda), 18. Pašek (Dravecký, Slimák), 43. Kristek (Zálešák, Homer), 51. Jenčík (S. Gron, Michel Miklík), 59. Dravecký (Pašek, Hvila) - 3. Sojčík (O. Mikula), 23. Sojčík, 35. Sojčík (Gábriš)
Vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Lauff - Rovenský, Snášel, 5013 divákov
Košice: Hylák - Homer, J. Tabaček, Šeda, Kolba, Michal Novák, Martin Chovan, Slimák - P. Bartoš, Kristek, Zálešák - Jenčík, S. Gron, Michel Miklík - Pašek, Hvila, Dravecký - Matúš Chovan, Mlynarovič, Spilar
Trenčín: T. Hiadlovský - Hlubuček, E. Bednár, Nemčík, Gábriš, Biro, Trefný, Štindl, Imrich - Rožník, A. Šťastný, J. Gašparovič - Fojtík, M. Filo, P. Kopecký - O. Mikula, Sojčík, Broska - Lipták, Lelkeš, Jakúbek

Miroslav Ihnačák (tréner Košíc): "Odohrali sme dobrý zápas až na prvých desať minút v druhej tretine, keď sme inkasovali góly. V tretej tretine sa nám však podarilo naskočiť do tempa a výsledok otočiť. Kolba, ktorý zápas nedohral, má natrhnuté slabiny."
Róbert Kaláber (tréner Trenčína): "Niektorým hráčom sme dali voľno, ďalší s nami necestovali z osobných dôvodov, alebo si doliečovali zranenia. Príležitosť tak dostali hráči, ktorí hrávajú menej alebo tí z juniorky. Aj v tejto zostave sme odohrali slušný zápas, škoda záverečnej tretiny. Akoby sme sa zľakli, že môžeme vyhrať v Košiciach. V závere rozhodla súperova skúsenosť, ale naša hra ma potešila."