Slovanisti prehrali so Zvolenom 2:3 po samostatných nájazdoch

TA3, SITA
4.3.2012 21:51

HC Slovan Bratislava - HKm Zvolen 2:3 po sam. nájazdoch (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0, 0:1)

Slovan, ktorý nastúpil bez zraneného kapitána Šatana, si vypracoval prvú vážnejšiu šancu v 8. min, no Bartánus ani na dvakrát neprekonal Trenčana. Gólman hostí si v úvodnom dejstve poradil aj pokusmi Hudeca, Štajnocha a Skokana. Na druhej strane Karhunen nemal veľa práce, hravo zneškodnil strely Síkelu aj Šišku.
V II. tretine pohrozil v 25. min Marek Slovák a v 28. min na druhej strane Frühauf - Karhunen aj Trenčan boli pozorní. Skóre duelu otvoril v 30. min hosťujúci Čurilla, ktorý pri vylúčení Skokana pretlačil puk až do bránky Slovana - 0:1. Vzápätí mohol zvýšiť Brabenec, ale stav sa nemenil. Na 1:1 vyrovnal rovnako v presilovke Dobroň, ktorý od modrej čiary prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste.
Zvolen sa dostal do vedenia v 48. min, keď Otčenášov nahodený puk skončil s prispením korčule jedného z hráčov pred bránkou za Karhunenom - 1:2. Vyrovnať sa podarilo už o tri minúty neskôr Kukumbergovi, ktorý v presilovke zasunul puk do odkrytej zvolenskej bránky po akcii Ďatelinku s Hudecom. V zostávajúcom priebehu už gól nepadol a muselo sa predlžovať.
Rozhodnutie napokon padlo až v samostatných nájazdoch, za Slovana skóroval iba Lipiansky, za Zvolen Marek Slovák a Otčenáš.

Góly: 38. Dobroň (Frühauf, Lipiansky), 51. Kukumberg (M. Hudec, I. Ďatelinka) - 30. Čurilla (Brabenec, J. Mucha), 48. Otčenáš (L. Jurík, Marek Slovák), rozhodujúci sam. nájazd Otčenáš
Vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc - Stano, M. Novák, 5987 divákov
Slovan: Karhunen - Dobroň, P. Frühauf, I. Ďatelinka, Jass, Trška, L. Kozák, Jerofejevs, Štajnoch - M. Bartánus, Lipiansky, L. Hudáček - M. Hudec, Kukumberg, D. Skokan - M. Bakoš, Bulík, M. Sloboda - A. Kudrna, Preisinger, D. Buc
Zvolen: Trenčan - Ďaloga, J. Mucha, Hraško, Jindra, M. Vantroba, Zošiak, Ťavoda - Puliš, Brabenec, Čurilla - Marek Slovák, L. Jurík, Otčenáš - Síkela, M. Jurík, T. Méry - Fekiač, Šiška

Jan Neliba (tréner Slovana): "Nemáme optimálnu športovú formu. Verím, že teraz sa dáme dohromady a výkony sa zlepšia. K spokojnosti nám chýba dosť. Mužstvo bojovalo, niekedy však málo. V Slovane sú veľké očakávania, výkony im zatiaľ nezodpovedajú.“
Vladimír Klinga (asistent trénera Zvolena): "Prišli sme sa s cieľom dobre sa pripraviť na play-off. Snažili sme sa vychádzať z dobrej defenzívy a vyrážať do rýchlych protiútokov. Hráči do bodky splnili to, čo sme od nich chceli. Dovolím si tvrdiť, že sme dve tretiny boli lepším mužstvom. V nájazdoch sme mali aj trochu šťastia.“