Po útoku na Belgorod prišla odveta. Rusi zaútočili na Charkov, hlásia viac ako dvadsať zranených

ta3/TASR
31.12.2023 07:03 , Aktualizované: 31.12.2023 10:30

Na najmenej 26 zranených sa zvýšila bilancia ruských raketových útokov, ktoré v sobotu večer zasiahli mesto Charkov na východe Ukrajiny. Oznámila to tamojšia prokuratúra, informuje agentúra DPA.

Vyjadrenie primátora

Primátor Charkova Ihor Terechov na platforme Telegrame informoval, že zasiahnutý bol aj jeden obytný dom v centre mesta. Niekoľko ľudí bolo prevezených do nemocnice. Medzi ranenými sú údajne dve maloleté osoby a tiež britský novinár. Miestne úrady už skôr oznámili, že Rusi zasiahli aj zdravotnícku inštitúciu, bytový dom, hotel, materskú školu, obchody či reštaurácie.

"Za každý dron Šáhid (iránskej výroby), za každú ruskú raketu, ponesie (ruský) teroristický štát primeranú zodpovednosť," povedal vo svojom večernom prejave ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. "Politickú aj veľmi praktickú."

Rusko obvinilo Ukrajinu

Rusko v sobotu obvinilo Ukrajinu z útoku na prihraničné mesto Belgorod, ktorý si podľa miestnych úradov vyžiadal najmenej 21 mŕtvych a 110 zranených. Išlo o jeden z najkrvavejších útokov na ruskom území od začiatku ruskej invázie na Ukrajinu. Ukrajina sa k sobotňajšiemu ostreľovaniu centra Belgorodu bezprostredne nevyjadrila.

Ukrajinské vzdušné sily medzitým oznámili, že Rusko v noci na nedeľu opäť zaútočilo dronmi na viaceré oblasti Ukrajiny vrátane metropoly Kyjev.  

Rusko v noci na piatok podniklo bezprecedentne masívny útok na ukrajinské mestá a obce. Išlo o najrozsiahlejší letecký úder na Ukrajinu od vypuknutia vojny, pričom Rusko doň nasadilo takmer 160 rakiet a útočných dronov. Podľa ukrajinských úradov pri útoku zahynulo najmenej 39 ľudí a 120 ďalších utrpelo zranenia.

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok