Na Štedrý deň bez prúdu? Smutná realita pre okresy na strednom Slovensku

ta3/TASR
23.12.2023 14:16 , Aktualizované: 23.12.2023 21:49

Viaceré domácnosti na strednom Slovensku budú počas Štedrého dňa bez elektrického prúdu. Dôvodom je pretrvávajúce nepriaznivé počasie, ktoré komplikuje opravy porúch. Uviedol to hovorca Stredoslovenskej distribučnej Miroslav Gejdoš.

Poruchy môžu pribúdať

Elektrikárom sa v uplynulých hodinách podarilo znížiť celkové množstvo porúch, najhoršia situácia je stále v okresoch Banská Bystrica a Brezno.

Kým v piatok 22. decembra dopoludnia bolo bez elektriny vyše 17-tisíc odberných miest, popoludní sa počet podarilo znížiť na približne 9-tisíc. V sobotu napoludnie však podľa SSD bolo bez elektrickej energie naďalej približne 4 300 odberných miest.

„Mimo prevádzky je 123 trafostaníc, evidujeme 23 porúch na úrovni vysokého napätia a približne 30 porúch na úrovni nízkeho napätia,“ priblížil Gejdoš.

Ako dodal, do okresov Banská Bystrica a Brezno boli povolaní aj pracovníci z iných regiónov. Prioritne pracujú na poruchách na vysokom napätí, ktoré majú dosah na najväčší počet odberných miest. Lokálne poruchy na úrovni nízkeho napätia opravujú až následne.

„Problém je v tom, že stále sneží. Terén je veľmi zlý, rozmočený, s technikou sa nám nedá dostať tam, kde potrebujeme. Vieme už teraz povedať, že niektoré poruchy sa budú riešiť viac dní, takže niektorí ostanú bez elektriny aj na Štedrý deň,“ skonštatoval Gejdoš s tým, že pre pretrvávajúce nepriaznivé počasie nemožno vylúčiť, že pribúdať budú aj ďalšie poruchy.

Máš dobrý tip na reportáž?

Stiahni appku a pošli video zaujimavých udalostí z tvojho regiónu.

Zistiť viac
zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok