Čaputová nesúhlasí s rušením špeciálnej prokuratúry. Suskove argumenty ju nepresvedčili

ta3/TASR
18.12.2023 18:25

Minister spravodlivosti Boris Susko (Smer-SD) nepresvedčil prezidentku SR Zuzanu Čaputovú v súvislosti s pripravovanými zmenami v trestnom zákone či návrhom na zrušenie Úradu špeciálnej prokuratúry.

Čaputová
TASR

Lepšie zísť z kratše cesty

Hlava štátu zopakovala svoju výzvu „zísť z kratšej cesty". Na sociálnej sieti to skonštatovala prezidentka po pondelkovom rozhovore so šéfom rezortu spravodlivosti.

„Musím povedať, že minister ma nepresvedčil, ani pokiaľ ide o dôvodnosť zmien, ani pokiaľ ide o dôvodnosť rýchlosti takéhoto konania," zdôraznila Čaputová poukazujúc na zrýchlené legislatívne konanie.  

Celý prejav prezidentky si môžete pozrieť:

Minister má dodať informácie

Hlava štátu hovorila s ministrom o zmenách trestných sadzieb či zákone o ochrane oznamovateľov. Prezidentka ho zároveň požiadala, aby jej doručil tie rozhodnutia Ústavného súdu SR, o ktoré svoju argumentáciu v prípade rušenia Úradu špeciálnej prokuratúry opierajú. Rovnako má tieto rozhodnutia zverejniť.

„Ministrovi som zopakovala moju výzvu, aby zišli z kratšej cesty a aby zásadné zmeny v oblasti trestného práva boli vždy predmetom riadneho legislatívneho procesu," odkázala Čaputová.

Nižšie si môžete pozrieť argumenty ministra Borisa Suska:

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok