Vynikajúci výsledok talentovaného Slováka. Hagara skončil vo finále juniorskej Grand Prix na pódiu

ta3/TASR
9.12.2023 09:55

Slovenský krasokorčuliar Adam Hagara obsadil tretie miesto vo finále juniorskej Grand Prix v Pekingu. V sobotňajších voľných jazdách si udržal priečku z krátkeho programu a dokopy nazbieral 213,26 bodov.

Adam Hagara
X / Mao Yanzheng

Sedemnásťročný Hagara dostal za svoj výkon v krátkom programe 71,43 b a na vedúceho Kórejčana Hyungyeoma Kima strácal 5,58 bodu. V sobotnom voľnom programe obsadil taktiež tretie miesto s výsledkom 141,83 b, čo mu stačilo aj celkovo na bronzovú pozíciu.

Víťazom sa stal Rio Nakata

Líder z prvého kola Kim skončil druhý so známkou 146,60 b (celkovo 223,61 b), keď ho vo voľnom programe i celkovom poradí predbehol štvrtý z krátkeho programu Rio Nakata. Japonský pretekár dostal za svoje sobotňajšie vystúpenie až 160,06 bodov a s celkovým skóre 227,77 v Pekingu triumfoval.