Zásah NAKA: Vyšetrovateľ chce vidieť Culku a Zvěřinu za mrežami

ta3/Lenka Klobučníková
29.11.2023 19:10

NAKA v pondelok zadržala štyroch ľudí. Medzi nimi aj šéfa Komplexnej centrálnej záchrannej služby Ján Culka a dobrovoľného záchranára Mariána Zvěřinu, ktorí strávili po zadržaní v cele dve noci. Vyšetrovateľ NAKA podľa portálu Statitup spracoval podnet k návrhu na ich väzobné stíhanie.

Najskôr vyšetrovali čurillovcov pre manipulácie výpovedí, potom ich zadržala NAKA
TASR - Štefan Puškáš

Obaja vo väzbe

Po tejto akcii chcú podľa portálu Startitup vyšetrovateľ NAKA aj prokurátor vidieť vo väzbe šéfa neštátnych záchranárov Jána Culku a dobrovoľného záchranára Mariána Zvěřinu.

"Prokurátor ÚŠP GP SR dňa 28.11.2023 doručil sudcovi pre prípravné konanie návrh na vzatie obvinených J.C. a M. Z. do väzby. O návrhu prokurátora sa bude rozhodovať zajtra, t.j. 30.11.2023 od 9:00 hodine," odpovedala na otázky Startitup hovorkyňa Špecializovaného trestného súdu Katarína Bednáríková.

Ďalších prepustili

Dvoch ďalších zadržaných mužov prepustili na slobodu, potvrdila hovorkyňa generálnej prokuratúry Jana Tökölyová. "Dve obvinené osoby boli prepustené zo zadržania a na ďalšie dve osoby podal prokurátor ÚŠP návrh na vzatie do preventívnej väzby," vysvetlila.

Prečo ide po nich NAKA?

Ján Culka je stíhaný vo všetkých deviatich skutkoch. V prvých siedmich prípadoch za obzvlášť závažný zločin porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku a v dvoch ďalších za obzvlášť závažný zločin legalizácie príjmu z trestnej činnosti.

Dobrovoľný záchranár Marián Zvěřina je obvinený z dvoch skutkov za obzvlášť závažný zločin legalizácie príjmu z trestnej činnosti.

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok