Vlček s Tarrom sa vo finále dvojkajaku nepresadili, zlatí skončili Nemci

18.8.2016 14:39

Slovenský dvojkajak v zložení Erik Vlček, Juraj Tarr obsadil v A-finále K2 na 1000 m na OH v Riu de Janeiro posledné ôsme miesto.

SITA/Martin Medňanský

Zlato získali favorizovaní Nemci Max Rendschmidt s Marcusom Grossom, striebro patrí Srbom Markovi Tomičevičovi s Milenkom Zoričom. Bronz si vypádlovali Austrálčania Ken Wallace s Lachlanom Tameom.

Vlček s Tarrom figurovali po polovici trate na piatej priečke, po druhej päťstovke klesli o tri pozície. Pred odletom do Ria sa na K2 špeciálne nepripravovali a už postup medzi elitnú osmičku bol pre nich úspechoch. Ich prioritou je totiž uspieť v štvorkajaku, kde sa predstavia spoločne s Denisom Myšákom a Tiborom Linkom.

Finále K4 na olympijskom kilometri je na programe v sobotu popoludní SELČ. Vlček v K2 zopakoval výsledok z OH 2012 v Londýne, kde štartoval s Petrom Gellem.