NHL: Pospíšil zaznamenal asistenciu, no tím Calgary prehral. Montreal zvíťazil nad Bostonom, Slafkovský nebodoval

12.11.2023 07:50

Slovenský hokejista Martin Pospíšil zaznamenal asistenciu, no jeho tím Calgary v noci na nedeľu prehral na ľade Ottawy 1:4. Pospíšil si pripísal asistenciu pri góle, o ktorý sa v 36. minúte postaral Blake Coleman a znížil na 1:2. Flames majú na konte 10 bodov a patrí im 14. miesto v Západnej konferencii.

Bruins Canadiens Hockey

Pospíšil nastúpil v tretej útočnej formácii na 11:22 min a zapísal si aj dve strely na bránu a šesť "hitov." V NHL zaknihoval prvú asistenciu, na konte už má dva góly. Jeho krajan Adam Ružička sa v štvrtom útoku postaral taktiež o dve strely a hral 13:51 min.

Slafkovský nebodoval

Zo Slovákov sa v nedeľu objavil na ľade aj Juraj Slafkovský, no do kanadského bodovania sa nezapísal, Montreal však zvíťazil nad lídrom Západnej konferencie Bostonom 3:2 po predĺžení. O víťazný gól sa postaral v 63. minúte Kaiden Guhle. Tampa Bay prehrala doma s Carolinou 0:4 a Erik Černák sa už v tretej tretine na ľade neobjavil. Z úspechu sa netešil ani Tomáš Tatar, Colorado podľahlo doma St. Louis 2:8.