Na obec Kozelník padajú balvany z brala, vodiči sa majú pripraviť na dopravné obmedzenia

ta3/TASR
10.11.2023 15:54

Na mimoriadnu situáciu, ktorá bude v obci Kozelník v okrese Banská Štiavnica vyhlásená v pondelok (13. 11.) ráno, upozorňuje starostka Soňa Pallayová.

Kozelník
TASR/Jozef Poliak

Dedinu chránia siete

Pred niekoľkými dňami sa totiž uvoľnila časť brala nad obcou, dva veľké kamene preleteli cez cestu smerujúcu do Banskej Štiavnice a ďalšie balvany sa zachytili na oceľových lanách, ktoré tam spolu so sieťami namontovali po podobnej situácii pred niekoľkými rokmi.

Veľkosť futbalovej lopty

"Práve tieto kamene, ktoré sú od veľkosti futbalovej lopty až po obrovský, asi dvojmetrový kameň, bude od pondelka odstraňovať na to určená firma," povedala starostka. "Mali sme tu geológa, ktorý to posúdil ako havarijnú situáciu, ktorú musíme ihneď riešiť," uviedla ďalej.

Obmedzenie pre vodičov

Na obmedzenia na ceste by sa mali preto pripraviť najmä vodiči, ktorí po tomto úseku jazdia. Podľa starostky odstraňovanie kameňov z výšky by malo trvať asi týždeň.

Podobnú situáciu zažila obec vo februári 2016. Po páde časti brala tam namontovali tzv. dynamické siete a laná. Ani vtedy a ani teraz sa nikomu nič nestalo.

Máš dobrý tip na reportáž?

Stiahni appku a pošli video zaujimavých udalostí z tvojho regiónu.

Zistiť viac
zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok