Izraelská armáda dobyla základňu Hamasu v pásme Gazy. Objavili tunely aj výrobňu dronov

9.11.2023 11:44

Pešia brigáda izraelskej armády po desiatich hodinách bojov dobyla pevnosť islamistického hnutia Hamas, známu ako Základňa 17, ktorá sa nachádza v meste Džabalíja ležiacom na severe pásma Gazy.

Israel_Palestinians804754996459.jpg
Foto: TASR/AP

Armáda to oznámila na sociálnej sieti X, informuje denník Times of Israel.

Viacerí protivníci

Izraelskí vojaci bojovali nielen s príslušníkmi Hamasu, ale aj Islamského džihádu a ďalších zoskupení palestínskych militantov, a to nad zemou aj v podzemných priestoroch.

Počas bojov zabili desiatky teroristov, tvrdí armáda. Našlo sa aj množstvo zbraní a tunelových šácht, vrátane jednej, nachádzajúcej sa v blízkosti materskej školy, ktorá viedla k rozsiahlemu tunelovému systému.

Vojaci na základni tiež našli "dôležitý" operatívny materiál Hamasu.

Obete nie sú známe

O prípadných obetiach bojov na izraelskej strane armáda bezprostredne neinformovala. K dobytiu základne sa nevyjadril ani samotný Hamas.

Izraelská armáda tiež oznámila, že v meste Gaze narazila v obytnej budove nachádzajúcej sa vedľa školy na továreň na výrobu dronov a sklad zbraní Hamasu. Na zverejnených záberoch je vidieť niekoľko bezpilotných lietadiel, ako aj vybavenie použité na ich výrobu a pokyny na výrobu výbušných zariadení. Vojaci na mieste našli aj niekoľko bômb.

zdielať
zdielať
sledovať
mReportér edit
Komentáre k článku
Zdielajte článok