Djokovič získal v Paríži ďalší titul. Svetová jednotka zaokrúhlila počet turnajových titulov

5.11.2023 20:25

Srbský tenista Novak Djokovič triumfoval siedmykrát v kariére na turnaji ATP Masters 1000 v Paríži. Vo finále zdolal Bulhara Grigora Dimitrova v dvoch setoch 6:4, 6:3. Svetová jednotka mužského rebríčka ATP zaokrúhlila počet turnajových titulov na Masters 1000 už na 40.

Vyjadrenie Djokoviča

"Verím, že v Grigorovi sa miešajú rôzne emócie, zároveň dúfam, že bude pokračovať v tej úrovni, na ktorú nasadol v uplynulých turnajoch. Víťazstvo na tomto turnaji je ešte sladšie, keď si vybavím, čím som si tu prešiel. Celý týždeň bola veľká výzva, mohol som prehrať v akomkoľvek z predošlých troch zápasov. Mal som šťastie, že som sa prebojoval do finále," uviedol Djokovič v rozhovore bezprostredne po stretnutí, keď zatlieskal svojmu súperovi.

Aký mal zápas?

Djokovič v prvom sete trpezlivou hrou vyčkával na svoju príležitosť, ktorá prišla za stavu 3:3. Skúsený Srb využil hneď prvú šancu na brejk súpera a následne ho potvrdil čistou hrou na svojom podaní. Najdôležitejšou štatistikou prvého dejstva boli body po prvom servise Djokoviča, ktorý svojmu súperovi dovolil uhrať iba dva fiftíny.

Čo priniesol druhý set?

Veľmi podobný scenár priniesol aj druhý set. Dimitrov nepredvádzal svoj najlepší výkon, naopak, z Djokoviča sršala obrovská suverenita. Za stavu 2:2 využil opäť ponúknutý brejkbal, ktorý znovu potvrdil čistou hrou.

Dimitrov už nenašiel recept na zvrat nepriaznivého stavu a na svoj deviaty turnajový titul na okruhu ATP čaká už 112 turnajov od roku 2017. Djokovič vylepšil svoju víťaznú zápasovú šnúru už na 18. stretnutí v sérii.

zdielať
zdielať
sledovať
mReportér edit
Komentáre k článku
Zdielajte článok