Nepokoje na ruskom letisku. Demonštranti lynčovali Izraelčanov, zranili 20 ľudí

ta3/tasr/čtk
30.10.2023 06:46 , Aktualizované: 30.10.2023 07:14

Najmenej 20 ľudí utrpelo zranenia pri nepokojoch na letisku v Machačkale, hlavnom meste ruskej autonómnej republiky Dagestan, uviedli miestne úrady. V nedeľu tam vnikol dav demonštrantov, ktorý chcel lynčovať Izraelčanov. Informuje agentúra Reuters.

Polícia zadržala 60 ľudí. Deväť policajtov utrpelo zranenia, z ktorých dvaja skončili v nemocnici. Dvaja ľudia sú po incidente v kritickom stave, informovali miestne zdravotnícke úrady.

Kontrola Izraelčanov

Stovky propalestínskych demonštrantov na letisko prenikli po správach o prílete lietadla z izraelského Tel Avivu. Niektorým sa podarilo dostať sa až na pristávaciu plochu, zatiaľ čo iní sa snažili kontrolovať autá odchádzajúce z letiska s cieľom zistiť, či v nich nie sú Izraelčania.

Letisko v Machačkale ruské úrady v reakcii na nepokoje predbežne zatvorili pre prílety do 6. novembra. Výtržníkov sa z letiska podarilo dostať preč.

Nepokoje a násilie

Agentúra Reuters má k dispozícii video, ktoré zobrazuje, ako prevažne mladí muži mávajúci palestínskymi vlajkami rozbíjajú sklenené dvere, bežia naprieč letiskom a kričia "Alláhu akbar" (Boh je najväčší).  

Izrael po správach o nepokojoch na letisku v Machačkale vyzval Rusko, aby chránilo izraelských občanov.

Regionálna vláda v Dagestane vyjadrila podporu civilistom v Gaze, no zároveň svojich občanov vyzvala, aby zachovali pokoj a nezúčastňovali sa na takýchto protestoch.

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok