Kyjev pokračuje v odvete. Pri ruských útokoch na Ukrajinu zahynulo šesť ľudí

15.10.2023 16:58

Pri ruských útokoch na Ukrajinu zahynulo za uplynulých 24 hodín šesť ľudí, informovali v nedeľu miestni predstavitelia. Informuje o tom agentúra AFP.

Hlavný cieľ protiofenzívy je ďaleko. Ukrajina zrejme toto leto nedosiahne mesto Melitopol
Foto: TASR/AP

Chersonská oblasť

Dvaja ľudia zahynuli a ďalší traja utrpeli zranenia v Chersonskej oblasti po tom, ako región počas víkendu zasiahlo viac ako 100 mínometných granátov, napísal na sociálnych sieťach miestny. Dve navádzané strely neskôr zasiahli kľúčovú infraštruktúru v meste Cherson, čo vyvolalo čiastočný výpadok elektrickej energie a prerušenie dodávok vody v oblasti, informoval náčelník mestskej vojenskej správy Roman Mročko.

Obete útokov

Miestni predstavitelia uviedli, že v Doneckej oblasti zahynuli ďalší dvaja ľudia a že 57-ročný muž a 54-ročná žena zahynuli pri leteckom útoku, ktorý zničil ich dom v Charkovskej oblasti.

Ruské ministerstvo obrany medzitým oznámilo, že Ukrajina v noci vyslala na západ Ruska 27 bezpilotných lietadiel.

Zneškodnené drony

Predstavitelia uviedli, že nad Kurskou oblasťou bolo zostrelených 18 dronov, čo v ruskej tlači viedlo k špekuláciám, že cieľom útoku mohlo byť neďaleké vojenské letisko Chalino.

Zábery na sociálnych sieťach ukazovali horiace trosky len 1,5 kilometra od leteckej základne, na ktorú koncom septembra zaútočili ukrajinské sily.

Čo píšu médiá?

Gubernátor Kurskej oblasti Roman Starovoit na sociálnej sieti napísal, že trosky spadli v rovnomennom hlavnom meste regiónu a v neďalekej dedine Zorino. Neboli hlásené žiadne obete.

Činitelia tiež uviedli, že ďalšie dva drony boli zostrelené nad ruskou Belgorodskou oblasťou, ale nepotvrdili osud zvyšných siedmich dronov. Ukrajinské médiá neskôr uviedli, že kyjevské sily uskutočnili úspešný útok na ruskú elektrickú rozvodňu Krasnaja Jaruga v blízkosti ukrajinských hraníc.

Anonymný zdroj

Správy sa odvolávali na nemenovaný zdroj z prostredia ukrajinských bezpečnostných služieb a obsahovali video, ktoré podľa všetkého zobrazovalo letecký útok na neidentifikovaný cieľ.

Moskva v nedeľu tiež uviedla, že zachytila bezpilotné lietadlo Global Hawk v blízkosti ruských hraníc v Čiernom mori.

Na zachytenie dronu bola nasadená stíhačka Su-27, ktorá sa otočila a nakoniec neprekročila ruský vzdušný priestor, uviedlo ruské ministerstvo obrany vo vyhlásení.

zdielať
zdielať
sledovať
mReportér edit
Komentáre k článku
Zdielajte článok