NAKA politicky zneužíva tému Haščákovho telefónu. Nemá žiadne odkazy, odkazuje finančník

ta3, TASR
26.9.2023 08:37

Finančník Jaroslav Haščák odmieta, že by obsah jeho telefónu zaisteného políciou mohol byť podkladom pre dôvodné začatie trestného stíhania. Hovorí o politickom zneužívaní polície pred voľbami. Haščákovo stanovisko poskytol jeho advokát Martin Škubla.

Jaroslav Haščák penta 1140px (TASR/Martin Baumann)
TASR/Martin Baumann

Podstatná chyba

„Hoci Úrad špeciálnej prokuratúry už osem mesiacov nerozhoduje o nezákonnosti zaistenia Haščákovho telefónu, lebo má 'kompetenčný problém', Národnej kriminálnej agentúre to nebráni, aby bez akejkoľvek možnosti Haščáka sa brániť, produkovala päť dní pred parlamentnými voľbami tvrdenia, na čo všetko 'vďaka prelomeniu telefónu' prišla,“ píše sa v stanovisku.

Šírenie informácií o údajných stíhaniach pre skutky s „bombastickými výškami škody opierajúcimi sa o údajný obsah telefónu“ má podľa Haščáka podstatnú chybu.

„Polícia tieto podozrenia prezentuje bez dôkazov, bez toho, aby sa mohol údajný podozrivý akokoľvek brániť a, navyše, úplne perfídne na to zneužíva predvolebný čas,“ uviedol.

Pozadie udalosti

Polícia v pondelok 25. septembra priblížila, že informácie z mobilných telefónov, ktoré v minulosti zaistila Haščákovi, sa preverujú v trestných konaniach a operatívnom preverovaní.

Začať sa malo trestné stíhanie pre podozrenie z podvodu vo výške približne 460 miliónov eur. Dodala, že preverovala aj údajné korupčné správanie lídra SASKY Richarda Sulíka.

Trestné stíhanie sa podľa polície nezačalo, keďže líder OĽANO a priatelia Igor Matovič spoluprácu s políciou odmietol.

zdielať
zdielať
Komentáre k článku
Zdielajte článok