Víťazná séria. Banská Bystrica vyhrala na pôde lídra zo Žiliny 4:1

ta3/TASR
16.9.2023 19:58 , Aktualizované: 16.9.2023 20:03

Futbalisti MFK Dukla Banská Bystrica uspeli v sobotnom dueli 7. kola Niké ligy na ihrisku lídra súťaže MŠK Žilina 4:1.

Ilustračná snímka
TASR/Daniel Stehlík

Víťazná šnúra

Šnúru bez prehry natiahli na šesť zápasov a poskočili na druhú priečku neúplnej tabuľky o bod za svojho súpera. Žilina vyšla naprázdno po predchádzajúcich štyroch víťazstvách. Útočník hostí Róbert Polievka si pripísal gól a dve asistencie.

Zápas sa od úvodu vyvíjal pre Žilinu zle, hostia po zásluhe trestali chyby v obrane MŠK. Najskôr v ôsmej minúte Polievka, následne v 16. minúte Hlinka a polčas hrôzy domáceho tímu uzavrel gólom do šatne Arevalo. Do druhého polčasu nastúpila iná Žilina, domáci po prestriedaní zavreli súpera v obrane, stačilo to však len na gól Nemčíka v 61. minúte. Dobýjanie bránky Dukly pokračovalo, nebolo však efektívne a tak Polievka v samom závere zápasu naservíroval Rymarenkovi loptu na štvrtý gól. Žilina tak po druhý raz v sezóne prehrala.