Stolné tenistky zdodali Maďarky a postúpili do štvrťfinále, ale aj na MS. Muži v rovnakej fáze podľahli Chorvátom

14.9.2023 15:57 , Aktualizované: 14.9.2023 22:47

Slovenské stolnotenisové reprezentantky postúpili do štvrťfinále ME v Malmö a získali miestenku na budúcoročné MS družstiev v Pusane. V osemfinálovom dueli zvíťazili za švédskymi stolmi nad Maďarskom 3:1. Dva body získala Barbora Balážová, tretí pridala Tatiana Kukuľková.

Jednotka a dvojka tímu zabezpečili víťazstvo

Slovenky nastúpia v dueli o postup do semifinále proti Francúzkam, ktoré zdolali Rakúsko 3:0.

Proti Maďarkám ťažili z dobrého úvodu. Balážová zdolala Georginu Potovú 3:0 a uspela aj Kukuľková, ktorá v koncovkách setov prevýšila Csillu Doru Madarászovú a zvíťazila 3:1.

Ema Labošová síce podľahla Mercedes Nagyvarádiovej 1:3, no Balážová potom triumfovala nad Madarászovou 3:1 a zabezpečila družstvu Jaromíra Truksu účasť v Pusane.

Svetový šampionát v Kórejskej republike bude zároveň súčasťou kvalifikačného procesu na OH 2024 v Paríži.

"Je to historický míľnik, veď Slovensku sa na ME stolnotenisových družstiev ešte nikdy nepodarilo postúpiť medzi elitnú osmičku. Barbore Balážovej sa v zápasoch proti Srbkám a Holanďankám nedarilo podľa predstáv, napriek tomu som jej veril a postavil som ju dnes proti maďarskej jednotke Potovej. Báša podala výborný výkon, reč tela bola u nej úplne iná ako v predchádzajúcich zápasoch. "Kuki" zdolala Madarászovú aj vlani na MS a teší ma, že teraz to zopakovala. Škoda, že Eme Labošovej sa nepodarilo pridať tretí bod, spravila tam zopár chýb. Báša však potom získala skalp Madarászovej, čo je fantázia," uviedol Truksa.

Ženy - osemfinále:

SLOVENSKO - Maďarsko 3:1

Barbora Balážová - Georgina Potová 3:0 (8, 9, 9)

Tatiana Kukuľková - Csilla Dora Madarászová 3:1 (12, 6, -7, 9)

Ema Labošová - Mercedes Nagyvarádiová 1:3 (-7, 4, -7, -9)

Balážová - Madarászová 3:1 (8, -7, 7, 5)

Bod uhral iba Pištej

Slovenskí stolnotenisoví reprezentanti prehrali v osemfinále ME v Malmö s Chorvátskom 1:3 a nezískali miestenku na budúcoročné MS družstiev v Pusane.

O jediný bod sa postaral Ľubomír Pištej, ktorý v úvodnej dvojhre proti Francemu Tomislavovi Kojičovi zvíťazil 3:2, keď otočil z 0:2 na sety.

Jang Wang následne neuhral proti Tomislavovi Pučarovi ani set. Neuspel ani Jakub Zelinka, ktorý za švédskymi stolmi podľahol Andrejovi Gacinovi 1:3.

Pištej viedol nad Pučarom 1:0 i 2:1, no v dramatickej koncovke štvrtého setu ťahal za kratší koniec, keď nevyužil dva mečbaly a rozhodujúce dejstvo prehral 9:11.

Slováci tak rovnako ako pred dvoma rokmi v Kluži skončili na ME v druhej osmičke - na 9. mieste.

"Po slabšom začiatku zmenil Ľubo Pištej taktiku a nad Kojičom s prehľadom vyhral. Žiaľ, Wangovi duel vôbec nevyšiel. Pucar si na neho veril a hoci skúšal všeličo, nemal nárok. Napriek prehre musím pochváliť Jakuba Zelinku, ktorý odohral s Gačinom na svoje možnosti vynikajúci zápas. Pištej predviedol potom proti svojmu klubovému spoluhráčovi Pucarovi výborný výkon. Mrzia nás nevyužité mečbaly. Keby sa stretnutie dostalo do poslednej dvojhry, Wang by mal podľa mňa dobré šance na víťazstvo. Škoda," uviedol pre web Slovenského stolnotenisového zväzu tréner mužskej reprezentácie SR Szilárd Csölle.

Muži - osemfinále:

SLOVENSKO - Chorvátsko 1:3

Ľubomír Pištej - Frane Tomislav Kojič 3:2 (-8, -7, 7, 6, 9)

Jang Wang - Tomislav Pučar 0:3 (-8, -3, -10)

Jakub Zelinka - Andrej Gacina 1:3 (7, -11, -6, -7)

Pištej - Pučar 2:3 (8, -7, 8, -13, -9)

zdielať
zdielať
sledovať
mReportér edit
Komentáre k článku
Zdielajte článok