Povodne na Jang-c’-ťiang postihli milióny Číňanov a zrútili tisíce budov
Vyše 180 ľudí zahynulo v uplynulých dňoch pri záplavách, ktoré v oblastiach pozdĺž čínskej rieky Jang-c’-ťiang spôsobili prívalové dažde. Informovali o tom čínske úrady a médiá.

V siedmich čínskych provinciách napadlo v uplynulých dňoch 10-50 cm zrážok, pričom búrkový systém s rozsahom približne 1600 kilometrov sa momentálne presúva zo strednej do južnej časti Číny.
Záplavy celkovo postihli 33 miliónov ľudí v 26 čínskych provinciách. Podľa tamojších úradov je doposiaľ nezvestných najmenej 45 ľudí. Zatopené sú aj mnohé železničné trate a cesty. Dovedna sa zrútilo približne 56.000 budov a evakuovaných bolo asi 1,5 milióna ľudí, uvádza denník South China Morning Post.
More than 180 people killed in flooding along the Yangtze River in China following torrential rain: officials pic.twitter.com/QrtUhClBs4
— NBS Television (@nbstv) July 4, 2016
Medzi obeťami je aj 23 osôb, ktoré zahynuli po zosuvoch pôdy v hornatej provincii Kuej-čou a tiež osem osôb, ktoré usmrtila zrútená budova v meste Wu-chan v provincii Chu-pej. Výdatné dažde predpovedajú tamojší meteorológovia na juhu a západe Číny až do stredy.