V Žiline videli diváci desať gólov

Aktualizované:
MsHK DOXXbet Žilina - Dukla Trenčín 6:4 (1:1, 2:1, 3:2)

Po slabšom začiatku išli Žilinčania do rýchleho vedenia, keď Stupka v 3. min vsietil najrýchlejší domáci gól sezóny. Stav stretnutia sa mohol zmeniť pri vylúčeniach domáceho Troligu a hosťujúceho Kopeckého, ale ani jeden tím početnú výhodu nevyužil. V 14. min sa potvrdilo známe "nedáš-dostaneš". Žilina zaútočila, stratila však puk v útočnom pásme, Melichárek využil chybu domáceho obrancu Staňa a po sóle prekonal domáceho gólmana.

Stav stretnutia sa menil v úvodnej desaťminútovke druhej tretiny. Najskôr v 22. min kapitán hostí Pardavý využil zaváhanie domácej obrany a Trenčín viedol 2:1. Žilina odpovedala pomerne rýchlo, keď o dve minúty neskôr Peter Sivák strelil svoj premiérový gól po návrate do Žiliny. Trenčianska Dukla mala možnosť zvýšiť náskok pri dvojnásobnom vylúčení obrancu Staňa, ale príležitosti nevyužila. Bol to práve smoliar Staňo, ktorý v 29. min prihral Róbertovi Hunovi, a ten dostal Žilinu po druhýkrát do vedenia. V nasledujúcich minútach sa oba tímy snažili, ale stav do druhej prestávky sa už nezmenil.

Gólovo najúrodnejšia bola posledná tretina. Domáci Richard Huna využil prvú presilovku domácich, hostia však odpovedali gólom Gašparoviča. Vyrovnať mohol v 50. min Tybor, ale nepremenil trestné strieľanie. V pohode hrajúci domáci útočník Sivák v 54. min doklepol puk za chrbát Kováča - 5:3. V tej istej minúte znížili Trenčania gólom Lelkeša, ktorý obišiel Lacovu bránku a skóroval. V poslednej minúte hostia v snahe vyrovnať odvolali brankára Kováča, k puku sa však dostal Sivák a svojim hetrikom zavŕšil najvyššie víťazstvo Žiliny v domácom prostredí v aktuálnej sezóne.

 

MsHK DOXXbet Žilina - Dukla Trenčín 6:4 (1:1, 2:1, 3:2)
Góly: 3. Stupka (Troliga), 24. P. Sivák (Róbert Huna), 29. Róbert Huna (Staňo), 43. Richard Huna (Ďurkech, P. Sivák), 54. P. Sivák (Ďurkech), 60. P. Sivák (Richard Huna, Dlouhý) - 14. T. Melichárek, 22. Pardavý (T. Melichárek, A. Šťastný), 45. J. Gašparovič (R. Tvrdoň, Tybor), 54. Lelkeš (Mikula) 
Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: P. Jonák - Kacej, Stano, 1313 divákov

Žilina: M. Laco - Houdek, Ďurkech, Staňo, Dlouhý, Krčula, Kudělka - P. Sivák, Róbert Huna, Richard Huna - V. Nemec, Hreus, Smotrila - M. Drevenák, Troliga, Stupka 

Trenčín: V. Kováč - Martin Chovan, E. Bednár, Gabriš, Hlubuček, Bolf, Trefný, Štindl, Bendík - Pardavý, A. Šťastný, T. Melichárek - Tybor, J. Gašparovič, R. Tvrdoň - Mikula, Sojčík, Lelkeš - P. Kopecký, M. Daňo, M. Filo

 

Róbert Rehák (asistent trénera Žiliny): "Sme šťastní, že sa nám podarilo získať prvé tri body v riadnom hracom čase v domácom prostredí. V našej hre boli aj chyby, ale aj pozitíva. Chcel by som poďakovať hráčom, že bojovali do konca. Dali sme góly, som rád, že sme prekonali bilanciu štyroch gólov, ktoré sme doteraz v jednom zápase vsietili."

Dušan Gregor (tréner Trenčína): "Veľmi ťažko sa mi hodnotí tento zápas. V našej hre boli samé negatíva. Hráči boli málo dôrazní, disciplinovaní v celom systéme hry. Nedôrazní boli aj v zakončovaní, o čom svedčia napríklad dve príležitosti Tybora. Podali sme najslabší výkon sezóny a Žiline sme prakticky tri body odovzdali."

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá