Procházka chce byť predsedom Siete aj naďalej, o iných kandidátoch nevie

29.5.2016 14:39

Poslanec Národnej rady a predseda strany #Sieť Radoslav Procházka sa bude na najbližšom sneme strany uchádzať o pozíciu jej predsedu. Zatiaľ nevie o žiadnych protikandidátoch. Vyhlásil to v našej relácii V politike.

Procházka chce byť predsedom Siete aj naďalej, o iných kandidátoch nevie
Foto: SITA/Marko Erd

Dobrá alternatíva pre Slovensko

„Mne končí mandát, pretože mi uplynie funkčné obdobie a v závislosti od toho, ako prípadne budú požiadavky zo strany delegátov snemu na prípadnú úpravu stanov, tak je možno úvaha aj o tom, že aj ďalší členovia vedenia budú obnovovať svoj mandát. Ale ja sa budem uchádzať o mandát predsedu strany,“ povedal Procházka.

Zatiaľ nevie o žiadnych ďalších kandidátoch. „Nemám s tým ale najmenší problém, lebo súťaž patrí k životu a u nás to bude vždy súťaž názorov, myšlienok, predstáv o tom, ako ďalej,“ doplnil.

Vstup strany #Sieť do vlády je podľa neho v poriadku. „Sme úplne jednotní v tom, že súčasné rozloženie síl v NR SR nemá lepšiu alternatívu pre Slovensko, ako je naozaj tá dnešná,“ skonštatoval.

Chce pomáhať strednej vrstve a rodinám

Podľa Procházku programom strany bol konkrétny plán fungujúceho štátu. „Vznikli sme ako strana s cieľom pomôcť regiónom, strednej vrstve, praktickým spôsobom pomôcť rodinám a veľká časť toho plánu, ktorý sme pripravili, je súčasťou spoločných záväzkov celej koalície. V zostave štyroch na seba musíte prevziať záväzky, s ktorými išiel niekto iný do volieb a teraz je to priestor spoločnej zodpovednosti a spoločného úsilia,“ dodal Procházka.

Podľa Procházku by mal byť snem Siete v septembri tohto roka.

zdielať
zdielať
sledovať
mReportér edit
Komentáre k článku
Zdielajte článok