SITA, TA3
21.2.2012 20:02

Hokej - Tipsport extraliga 2011/2012 - 50. kolo:

HK AutoFinance Poprad - HC Košice 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)
Góly: 9. R. Suchý (Koskinen, Strömberg) - 26. P. Bartoš (Zálešák, Michal Novák), 43. Mlynarovič (E. Piatak, Spilár), 60. S. Gron
Vylúčení: 3:5 na 2 min, navyše: Jáchym (Poprad) na 10 min za napadnutie zozadu, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák - Tvrdoň, Orolín, 2206 divákov

Zostavy
Poprad: Melicherčík - Pentikäinen, R. Suchý, Kovačevič, Tavželj, Fabian, Jáchym, D. Kramár, Malina - Strömberg, Koskinen, Kuľha - Michal Chovan, Balán, Vaic - Svačina, A. Kroták, R. Rapáč - S. Takáč, Škovira, P. Svitana
Košice: Hylák - Homer, J. Tabaček, Šeda, Kolba, Michal Novák, Martin Chovan, Slimák - P. Bartoš, Kristek, Zálešák - Jenčík, S. Gron, Michel Miklík - Pašek, Marcel Haščák, Dravecký - Spilar, Hvila, E. Piatak

Ako prví zahrozili hostia, Gronom ani Haščákom sa však nedostali do vedenia. V 6. min hrali Košice pri vylúčení Jáchyma presilovku, no nedokázali sa dostať k zakončeniu. Ako sa hrá v početnej výhode im následne ukázali Podtatranci, Koskinen nabil Suchému a domáci razom viedli - 1:0. V ďalšom priebehu sa šance striedali na oboch stranách, v závere mohol Škovira pridať i druhý gól domácich.

Aj naďalej oba tímy hrali pomerne ofenzívne, tvrdý hokej forsírovali najmä Košičania. Oceliarom sa to vyplatilo a podarilo sa im vyrovnať v 26. min, keď z uhla Bartoš prestrelil Melicherčíka - 1:1. Poprad sa na vlastnom ľade snažil o kombinačný hokej, v 29. min dvakrát pálil Balán, Hylák však zachránil. Zahrmieť mohlo vzápätí na opačnej strane, tentokrát pred Gronom čaroval popradský brankár Melicherčík. Tlak Košíc kulminoval, ale hostia sa aj vďaka enormnému úsiliu "kamzíkov" v defenzívnych činnostiach nedokázali ujať vedenia.

To, že východniari neprišli do Popradu brániť, jasne dokumentoval úvod tretieho dejstva. Košice sa do svojho súpera zahryzli a z drvivého tlaku rezultoval Mlynarovičov vedúci gól - 1:2. Poprad sa snažil o vyrovnanie, no nenachádzal recept na prekonanie obranných hradieb súpera. Domáci hrali dve minúty presilovku piatich na troch, no Popradčanom chýbal moment prekvapenia a Hylák odolal. V samom závere si tréner Svozil vyžiadal oddychový čas a rozhodol sa hrať bez brankára, no jeho zverencom sa hra vabank vypomstila a do prázdnej bránky upravil skóre košický útočník Gron.

Hlasy
Ladislav Svozil (tréner Popradu): "V úvodnej tretine sme boli aktívnejší, ale dali sme, žiaľ, len jeden gól. Ak by padol gól navyše, stretnutie by sa možno vyvíjalo ináč. Košice nás v druhej tretine zaskočili agresivitou a ťahali sme za kratší koniec. Ak chceme bodovať, musíme premeniť presilovú hru piatich na troch, ktorú sme mali v tretej tretine. O výsledku rozhodla táto nepremenená presilovka."

Miroslav Ihnačák (tréner Košíc): "V úvodnej časti nám nešla kombinácia. V druhej tretine sme zmenili taktiku hry, boli sme agresívnejší, dohrávali sme súboje a vyšlo nám to. Chlapcom musím poďakovať za výborný výkon."