Švajčiari majú opäť iba bod, po predĺžení podľahli Nórom

8.5.2016 18:31

Po prehre s výberom Kazachstanu (2:3 po sam. nájazdoch) hokejová reprezentácia Švajčiarska na 80. majstrovstvách sveta v Rusku nebodovala naplno ani v nedeľu, keď tímu Nórska podľahla 3:4 po predĺžení.

V moskovskom Ľadovom paláci síce "helvéti" viedli od 3. min presilovkovým presným zásahom Samuela Walsera, ale v 15. min vyrovnal Ken Andre Olimb a v úvode druhej tretiny poslal Nórov do vedenia Martin Roymark. Necelé dve minúty pred druhou sirénou zvýšil na rozdiel dvoch gólov v početnej výhode Mathis Olimb, ale na začiatku III. tretiny skorigoval Simon Moser.

Švajčiari boli strelecky aktívnejší a podarilo sa im vyrovnať 10 sekúnd pred koncom III. tretiny, pri hre bez brankára skóroval Felicien Du Bois. V predĺžení využil početnú výhodu Nór Martinsen a zebezpečil svojmu mužstvu druhý bod. Na Nórov čaká najbližšie v utorok 10. mája duel proti Kazachom, Švajčiari takisto v utorok nastúpia proti Dánom.