Košické Good Angels vybojovali trinásty titul majsteriek Slovenska

23.4.2016 20:53

Basketbalistky Good Angels Košice zvíťazili aj v treťom finálovom zápase play off slovenskej extraligy nad Piešťanskými Čajkami a po víťazstve 84:74 získali trinásty titul majsteriek Slovenska. O svojom víťazstve rozhodli už v prvom polčase, ktorý vyhrali o 21 bodov.

Bez jedinej prehry

Vo finálovej sérii zvíťazili 3:0 na zápasy (69:61, 71:55, 84:74). Košičanky, podobne ako v minulej sezóne, prešli extraligovou sezónou bez jedinej prehry. K titulu ich priviedol tréner Peter Jankovič, ktorý sa z pozície asistenta Maroša Kováčika počas sezóny posunul na post hlavného trénera. Naďalej platí, že od roku 1993 nepozná najvyššia basketbalová súťaž žien iného víťaza než Ružomberok alebo Košice.

extraliga žien - play off finále - 3. zápas

Good Angels  Košice - Piešťanské Čajky 84:74 (56:35)

zostavy a body:

Košice: Oblaková 16, Bálintová 8, Hruščáková 8, Stehlíková 5, Kupčíková 4 (Jurčenková 24, Žirková 12, Hrynková 5, Janoščíková 2)

Piešťany: T. Páleníková 22, Engelmanová 18, M. Páleníková 5, Oroszová 2, Parkerová 0 (Dudášová 15, Whittingtonová 6, Pilátová 6, Felixová 0, Balážová 0, Slimáková 0), TH: 24/16 - 11/10, trojky: 8 - 12, os. chyby: 19:23, štvrtiny: 29:19, 27:16, 10:18, 18:21.

/konečný stav série: 3:0, Good Angels získali titul/

Titul nepustili z rúk

Ako prvé sa do vedenia dostali domáce hráčky, ale hostky im dlho nedovoľovali odskočiť do výrazného bodového náskoku. Za stavu 7:7 v 4. minúte však Košičanky odskočili súperkám na päťbodový rozdiel (12:7), ktorý do konca prvej štvrtiny ešte navýšili. Efektívnou hrou v ofenzíve dosiahli už po prvej desaťminútovke 29 bodov a z ich herného prejavu bolo zrejmé, že šancu na trinásty titul nechcú pustiť z rúk. V 14. minúte hostky štyrmi bodmi v rade znížili na 34:25, ale Košičanky to z tempa nevyviedlo. Tie viedli už po prvom polčase o 21 bodov, keď na 56:35 upravila v závere druhej časti Brittany Hrynková.

V prvých troch minútach tretej časti presne namierila iba domáca Bálintová, inak bolo k videniu viacero nepresných pokusov na oboch stranách. Záver štvrtiny patril Piešťanským Čajkám, ktoré ju vyhrali 18:10. Znížili tým na priebežných 66:53 a ešte živili nádej na úspech. Košičanky si trinásťbodový náskok udržiavali aj v úvode štvrtej časti. V nej hostky výrazne zlepšili hru v ofenzíve a postupne ukrajovali z náskoku domáceho tímu.

V 37. minúte sa Piešťany po presnom pokuse Pilátovej dotiahli na rozdiel siedmich bodov (77:70) a v poslednej minúte bol stav 80:74. Košičanky si však už víťazstvo nenechali vziať a Jurčenková 13 sekúnd pred koncom upravila na konečných 84:74.