Začal sa bratislavský Autosalón, ponúkne desiatky premiér

19.4.2016 12:38

Dve európske a vyše 70 slovenských premiér pripravili pre návštevníkov výrobcovia, díleri a organizátori Autosalónu, ktorý sa začal v areáli bratislavskej Incheby. Na ploche 40.000 m2 desiatky vystavovateľov zastupujúcich prakticky všetky významné svetové automobilky a značky prezentujú novinky, ktoré pred niekoľkými dňami predstavili na prestížnom ženevskom autosalóne.

Začal sa bratislavský Autosalón, ponúkne desiatky premiér
SITA/Martin Havran

Luxusné aj cenovo dostupné

Exkluzívny mix prináša offroady, SUV, hatchbacky, kupé, sedany, limuzíny, kabriolety a ďalšie typy vozidiel vo všetkých cenových kategóriách od širšie prístupných až po najluxusnejšie automobily za stovky tisíc eur. Podľa počtu značiek, ale aj výstavných premiér ide o jeden z najsilnejších ročníkov tohto podujatia.

Na Autosalóne sú dve európske výstavné premiéry. Jednou z nich je superšport Nissan GT-R M17, ktorý do Bratislavy prišiel z New Yorku, kde mal len minulý mesiac svetovú premiéru.

nissan_0a000002-1873-8373.jpg

Bohatý sprievodný program

Druhú európsku výstavnú premiéru absolvuje posledná generácia luxusného SUV Hyundai Grand Santa Fe.

Neprehliadnuteľný dizajn, extrémne výkony motorov a všadeprítomný luxus. Také vlastnosti majú automobily predstavené v špecializovanej sekcii luxusných tovarov a služieb Exclusive Salon. Ten prináša nielen reprezentatívne limuzíny, ale aj športové autá v hodnote presahujúcej niekoľko stotisíc eur, so stovkami koní pod kapotou.

Autosalón okrem komplexnej prehliadky automobilov prináša aj bohatý sprievodný program. Návštevníci si môžu vyskúšať, ako sa správajú jednotlivé vozidlá na ceste počas testovacích jázd. Autosalón je otvorený od 19. do 24. apríla. Dnešný deň je vyhradený pre novinárov.

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok