Asistencia Tatara Detroitu nepomohla, Chicago vyhralo v St. Louis

TASR SITA NHL
16.4.2016 09:04

Hokejisti Detroitu Red Wings prehrávajú v sérii 1. kola osemfinále play off zámorskej NHL s Tampou Bay už 0:2 na zápasy.

V noci na sobotu ťahali za kratší koniec po výsledku 2:5. K úspechu im nepomohla ani asistencia slovenského útočníka Tomáša Tatara. Darilo sa Chicagu. Obhajca trofeje triumfoval na ľade St. Louis 3:2 a vyrovnal stav série na 1:1.

Tampa Bay - Detroit 5:2 (1:0, 1:1, 3:1) - stav série: 2:0
Góly: 16. Kučerov (Hedman, T. Johnson), 27. B. Boyle (Drouin, B. Coburn), 47. T. Johnson (Killorn), 55. T. Johnson (Kučerov, Garrison), 58. Killorn (Carle, T. Johnson) - 24. Larkin (Ericsson, N. Kronwall), 45. B. Richards (M. Green, TATAR), Tomáš Tatar (Detroit) 15:45 min, 0+1, 2 trestné minúty, 1 strela, -1 bod, 1 zblokovaná strela,

Florida - New York Islanders 3:1 (1:0, 1:0, 1:1) - stav série: 1:1
Góly: 5. Reilly Smith (Bjugstad, Huberdeau), 27. Bjugstad (Reilly Smith, Kulikov), 60. Kulikov (Barkov) - 57. Tavares (Leddy, Okposo),

St. Louis - Chicago 2:3 (0:0, 1:1, 1:2) - stav série: 1:1
Góly: 36. Tarasenko (J. Schwartz, Lehterä), 60. Shattenkirk (Backes) - 40. Keith (P. Kane, Toews), 56. A. Shaw (Seabrook, P. Kane), 59. Panarin (Keith), Marián Hossa 15:22 min, 0+0, 4 strely, -1 bod, Richard Pánik (obaja Chicago) 7:20 min, 2 trestné minúty,