Finále zjazdu vyhrala prekvapivo Puchnerová, vyťažila z počasia

16.3.2016 19:39

Rakúšanka Mirjam Puchnerová vyhrala v stredu vo švajčiarskom St. Moritzi finálový zjazd Svetového pohára. Je to malá športová senzácia, lebo 23-ročná lyžiarka dosiahla doteraz v prestížnom seriáli len dve umiestnenia na konci prvej desiatky.

Puchnerovej k triumfu pomohli zhoršujúce sa poveternostné podmienky po jej štartovom čísle štyri. Rakúšanka uspela s náskokom 13 stotín pred domácou pretekárkou Fabienne Suterovou, tretia bola Talianka Elena Curtoniová. "Je to super zážitok. Cítila som, že by som sa mohla dnes konečne presadiť, a preto som bola nervózna. Druhý tréning naznačil že mám formu a že mi tento svah sedí, ale samotná súťaž je niečo úplne iné," referovala pre ORF šťastná víťazka.

Preteky už nemali celosezónny náboj, keďže malý glóbus dlhšie patril zranenej Američanke Lindsey Vonnovej a Švajčiarka Lara Gutová 13. miestom iba potvrdila už istý zisk veľkej trofeje celkovej víťazky seriálu.

Výsledky finálového zjazdu SP v St. Moritzi:
1. Mirjam Puchnerová (Rak.) 1:40,93 min., 2. Fabienne Suterová (Švaj.) +0,13, 3. Elena Curtoniová (Tal.) +0,17, 4. Elisabeth Görglová (Rak.) +0,45, 5. Johanna Schnarfová (Tal.) +0,54, 6. Verena Stufferová (Tal.) +0,55, 7. Tina Weiratherová (Licht.) +0,68, 8. Corinne Suterová (Švaj.) +0,70, 9. Kajsa Klingová (Švéd.) +0,87, 10. Margot Bailetová (Fr.) +1,14