Besiktas bez Hološka dobyl Bragu 2:0 v 1. zápase 16-finále

14.2.2012 22:58

V prvom zápase šestnásťfinále Európskej ligy 2011/2012 prehrali v utorok futbalisti ruského Rubinu Kazaň s Olympiakosom Pireus 0:1. Víťazný gól zaznamenal v 71. minúte Davide Fuster.

Už o minútu neskôr dostal červenú kartu hosťujúci brankár Balasz Megyeri, ktorého vystriedal debutant v drese Grékov 34-ročný veterán Roy Carroll. Bývalý gólman Manchestru United, ktorý prišiel do mužstva v januári z OFI Kréta, sa okamžite stal hrdinom súboja, keď zlikvidoval nariadený pokutový kop neúspešného realizátora Natcha.

V druhom utorňajšom súboji sa na ihrisku minuloročného neúspešného finalistu Sportingu Braga z Portugalska predstavil turecký Besiktas Istanbul bez slovenského reprezentačného útočníka Filipa Hološka. Ten nesedel ani na lavičke náhradníkov. Hostia zvíťazili 2:0, keď im situáciu výrazne uľahčilo vylúčenie domáceho Heldera Barbosu po druhej žltej karte v 29. minúte. V 37. minúte dostal tureckého zástupcu do vedenia Tomáš Sivok, po peknej prihrávke Manuela Fernandesa. Ten istý hráč pripravil aj druhý gól Simaovi v 58. minúte.