Skaličania zdolali Žilinu a dosiahli prvú výhru od leta

26.2.2016 20:22

Futbalisti MFK Skalica ukončili dlhú 17-zápasovú šnúru bez ligového víťazstva, keď v jarnej ouvertúre Fortuna ligy zvíťazili v senickom azyle nad hráčmi MŠK Žilina najtesnejším rozdielom 1:0.

SITA/Martin Medňanský

Jediný gól stretnutia zaznamenal v nadstavenom čase prvého polčasu Michal Jakubek, ktorý už po 11 minútach vystriedal Juraja Pirosku. Skaličania sa predtým tešili z trojbodového zisku v lige ešte 25. júla minulého roka, keď v 2. kole zdolali zhodným výsledkom ďalšieho nováčika z Michaloviec.

Futbal - Fortuna liga 2015/2016 - 20. kolo:

MFK Skalica - MŠK Žilina 1:0 (1:0) - hralo sa v Senici
Gól: 45.+ M. Jakubek, ŽK: 56. Vrablec, 90. Krnáč - 39. Vavro, 47. Paur, 52. Šušolík, 80. Hučko, rozhodujú: Pavlík - Tomčík, Ferenc

Skalica: Krnáč - Dobrotka, D. Hudák (46. Vrablec), Pavol Majerník, Hlavatovič - P. Mazan, Marek Hlinka, Ikenna Paul Hillary (65. Čermák), Šebesta - Piroska (11. M. Jakubek) - Masaryk
Žilina: Volešák - Šušolík (75. Haskič), Vavro, T. Hučko, Letič - Káčer, Pečovský, Bénes - Špalek, Paur, Mbah (46. Hlohovský)