Juventus remizoval s Bayernom, Barca vyhrala v Londýne

23.2.2016 23:51

Futbalisti Juventusu Turín v domácom prvom stretnutí osemfinále play-off Ligy majstrov 2015/2016 s hráčmi Bayernu Mníchov napokon vykresali nádej na postup do ďalšieho kola vyraďovacej fázy.

Zverenci Massimiliana Allegriho v konfrontácii úradujúceho talianskeho a nemeckého majstra prehrávali už 0:2 gólmi Thomasa Müllera a Arjena Robbena, ale Paulo Dybala v 63. min znížil a striedajúci Stefano Sturaro o trinásť minút neskôr stanovil konečný výsledok 2:2.

Obhajca trofeje a španielsky šampión FC Barcelona pokoril londýnsky Arsenal na jeho Emirates Stadium 2:0 zásluhou nikoho iného než Lionela Messiho, ktorý zaúradoval v druhom dejstve.

V 71. min otvoril skóre a sedem minút pred koncom riadneho hracieho času premeneným pokutovým kopom dodal katalánskemu gigantovi ešte výhodnejšiu východiskovú pozíciu pred odvetným zápasom. Ten sa rovnako ako v prípade prvého spomenutého súboja odohrá v stredu 16. marca.

Juventus Turín (Tal.) - Bayern Mníchov (Nem.) 2:2 (0:1)
Góly: 63. Dybala, 76. Sturaro - 43. T. Müller, 55. Robben, ŽK: 79. Morata - 20. Douglas Costa, 70. Lewandowski, 90. Arturo Vidal, rozhodoval: Martin Atkinson (Angl.)

Juventus: Buffon - Lichtsteiner, Barzagli, Bonucci, Evra - Khedira (69. Sturaro), Marchisio (46. Hernanes) - Cuadrado, Pogba - Mandžukič, Dybala (75. Morata)
Bayern: Neuer - Lahm, Kimmich, Alaba, Bernat (74. Benatia) - Arturo Vidal - Robben, T. Müller, T. Alcántara, Douglas Costa (84. Ribéry) - Lewandowski

Arsenal Londýn (Angl.) - FC Barcelona (Šp.) 0:2 (0:0)
Góly: 71. a 83. Messi (druhý z pok. kopu), ŽK: 6. Monreal - 85. Piqué, rozhodoval: Cüneyt Cakir (Tur.)

Arsenal: P. Čech - Bellerín, Mertesacker, Koscielny, Monreal - A. Ramsey, Coquelin (82. Flamini) - Oxlade-Chamberlain (50. Walcott), Özil, A. Sánchez - Giroud (72. Welbeck)
Barcelona: Ter Stegen - Daniel Alves, Piqué, Mascherano, Jordi Alba - Busquets - Rakitič, Iniesta - Messi, L. Suárez, Neymar