Olympijský výber Slovenska zdolal Slovincov

13.2.2016 15:17

Olympijský výber Slovenska zdolal Slovinsko 5:3 vo svojom poslednom zápase na hokejovom turnaji Euro Ice Hockey Challenge v rakúskom Innsbrucku.

SITA/Milo Fabian

Prvú dvadsaťminútovku vyhrali zverenci Petra Oremusa 3:1, v druhej viedli po druhom góle Václava Stupku v dueli už 4:1, ale v jej závere dvakrát inkasovali v rozpätí necelých dvoch minút. Súperovi však nedovolili vyrovnať, naopak Andrej Kudrna päť minút pred koncom poistil náskok vedúceho tímu. Slováci predtým v piatok podľahli domácim 1:3 a vo štvrtok zvíťazili nad Francúzmi 2:1.

Olympijský výber SR - Slovinsko 5:3 (3:1, 1:2, 1:0)
Góly: 2. Macík (R. Rapáč, L. Paukovček), 13. L. Paukovček (Kubka, M. Rosandič), 18. Stupka (Holenda, Tibenský), 26. Stupka (Tibenský, Rehák), 55. Kudrna (Macík) - 5. Verlič (Vidmar, Milovanovič), 37. Ograjenšek (Sabolič), 39. Pem (Koblar)
Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, strely: 28:32, rozhodovali: Gregersen (Dán.), M. Novák (SR) - Seewald, Verworner (obaja Rak.), 250 divákov

SR: Baroš - Štajnoch, L. Kozák, Kubka, M. Rosandič, Hatala, Deyl, Rehák, Holenda - Majdan, Zigo, Puliš - Macík, L. Paukovček, R. Rapáč - B. Rapáč, Kudrna, J. Gašparovič - Tibenský, Galamboš, Stupka
Slovinsko: Gračnar - Kovačevič, Pretnar, Vidmar, Milovanovič, Selan, Tavželj, Logar - Hebar, Mušič, Sabolič - Ograjenšek, Verlič, Pance - Koblar, Pem, Pešut