Víťazná šnúra Miami sa skončila, Heat prehrali v Houstone 102:115

TA3
3.2.2016 08:03

Najdlhšia víťazná šnúra basketbalistov Miami sa v prebiehajúcej sezóne zámorskej NBA skončila na čísle štyri.

Heat nezvládli duel na palubovke Houstonu, od druhej štvrtiny ťahali za kratší koniec a prehrali 102:115. Bodovým ťahúňom domácich sa stal James Harden, ktorý dosiahol dvadsaťšesť bodov a štrnástimi asistenciami vyrovnal svoje sezónne maximum. Až v štyroch z uplynulých ôsmich duelov si v tejto štatistike pripísal na konto dvojciferné číslo.

Z víťazstva 97:89 sa tešil Boston, ktorý na palubovke New Yorku Knicks potvrdil dobrú formu. Vyhral šiesty z uplynulých siedmich duelov a v tabuľke Východnej konferencie mu patrí priebežná tretia priečka. Jae Crowder a Tyler Zeller dali po 16 bodov, v záverečných pätnástich minútach však dominovali dvaja hráči z lavičky.

Evan Turner zaznamenal double-double za 14 bodov a 10 doskokov, Kelly Olynyk si pripísal o bod menej. Celtics zápas zlomili za nerozhodného stavu 64:64. Do štvrtej štvrtiny vstúpili vo vedení 70:65 a tesný náskok si napokon udržali.

výsledky:
New York Knicks - Boston 89:97, Houston - Miami 115:102, Phoenix - Toronto 97:104, Portland - Milwaukee 107:95, Los Angeles Lakers - Minnesota 119:115.