Po rokoch sa zišli členovia legendárnej skupiny ABBA, návrat však neplánujú

21.1.2016 14:36

Členovia švédskej popovej skupiny ABBA sa zišli po ôsmich rokoch v pôvodnej zostave. Štvorica tak urobila pri príležitosti otvorenia reštaurácie Mamma Mia! The Party v Štokholme.

Po rokoch sa zišli členovia legendárnej skupiny ABBA, návrat však neplánujú
SITA/AP

Mamma Mia i Dancing Queen

Ako však uviedol Benny Andersson, členovia skupiny neplánujú návrat na pódiá. Bývalé manželské páry sa na verejnosti ukázali naposledy v roku 2008, počas švédskej premiéry filmového muzikálu Mamma Mia! (2008) s ich skladbami.

Skupina ABBA vznikla v roku 1972 a tvorili ju Agnetha Fältskog, Björn Ulvaeus, Benny Andersson a Anni-Frid Lyngstad. Na konte majú albumy ako Waterloo (1974), ABBA (1975), Super Trouper (1980) či The Visitors (1981) a hity ako Mamma Mia, SOS, Honey, Honey, Dancing Queen, Money, Money, Money, Knowing Me, Knowing You, Thank You for the Music, The Winner Takes It All či Super Trouper.

Mamma Mia The Party! At Tyrol and all 4 members of ABBA gathered again! Amazing night!!!!

Posted by ABBA on 20. január 2016

Rock'n'rollová sieň slávy

Formácia nikdy oficiálne neoznámila svoj rozpad, no nahrávať prestala v roku 1982 a štvorica sa začala venovať sólovým kariéram. V minulosti sa často objavovali správy o ich comebacku, naposledy v súvislosti so spomínanou švédskou premiérou filmového muzikálu Mamma Mia! (2008) s ich skladbami a neskôr aj pri príležitosti 40. výročia vydania ich prvého singla Waterloo.

Zrejme najslávnejšia švédska formácia na svete predala viac ako 380 miliónov kópií albumov a singlov. V roku 2010 ju uviedli do Rock'n'rollovej siene slávy.

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok