Ružomberok trápil Kursk, ale prehral a vypadol

TA3, SITA
8.2.2012 22:49

Dinamo Kursk (Rus.) - MBK Ružomberok (SR) 74:69 (21:17, 17:18, 12:12, 24:22 ) - prvý zápas 81:80, do semifinále postúpil Kursk.

Basketbalistky z tímu slovenského vicemajstra MBK Ružomberok v stredu dosnívali svoj tohtosezónny európsky sen, hoci znova demonštrovali nesporné kvality a už-už mali "na lopate" súpera zvučného mena. V odvetnom stretnutí štvrťfinále play-off Európskeho pohára FIBA 2011/2012 však prehrali na palubovke favorizovaného ruského družstva Dinamo Kursk 69:74 (35:38), a keďže aj v prvom stretnutí na Liptove podľahli tomuto súperovi tesne 80:81, s pohárovou súťažou sa lúčia.

Výsledok - streda:
Najviac bodov Kurska: Snowová 23, Johnsonová 17, Petrakovová 15
Zostava a body Ružomberka: Anderssonová 17, Guzmanová 14, Tetemondová a Lásková po 8, Brezániová 0 (Bučáková 15/5 trojok, Štěpánová 5, Felixová 2, Černáková 0)
TH: 22/19 - 13/10, fauly: 16 - 25, trojky: 5 - 9

Ružomberčanky začali skvele, keď ubránili až štyri útoky Kurska a samé zabrali na súperovej polovici. Tetemondová trojkou otvorila skóre, Guzmanová ju napodobnila a na konci 2. min MBK viedol 6:2. Domáce sa však rýchlo otriasli a Bimbaitéová sa siedmimi bodmi v rozpätí 80 sekúnd postarala o vedenie 9:8. Za stavu 13:12 potiahli favoritky 8-bodovú šnúru a získali "pôdu" pod nohami. Hostkám sa však predsa len podarilo skresať narastajúci odstup, keď Bučáková trojkou z veľkej diaľky v závere I. štvrtiny znížila na 17:21.

Druhú desaťminútovku otvorila spod koša Lásková, a keď krátko po nej Guzmanová premenila oba trestné hody, bolo 21:22 z pohľadu Ružomberka. Zverenky Ivana Kurillu otupili narastajúci tlak Dinama a v 15. min sa nakrátko znova ujali vedenia - 25:24 aj 28:26. V 18. min Guzmanová trojkou upravil na 32:30, ale minináskok Ružomberka vydržal len do následného útoku súpera. Znova Bučáková trojkou však v úvode záverečnej minúty prvej polovice duelu upravila na 35:34 pre svoj tím. Kursk ešte získal vedenie na svoju stranu, stav 38:35 však dával hostkám, ktoré v I. polčase stratili až 11 lôpt, nádej pred druhou dvadsaťminútovkou.

Po obrátke odštartovali domáce 5-bodovou šnúrou na 43:35. "Ruža" im však v tretej štvrtine nedovolila nasadiť výraznejší bodový trhák. V 31. min sa im zásluhou dravého prieniku Felixovej podarilo získať náskok 51:50 a potom aj 53:52. V 33. min premenila obe šestky Anderssonová a bolo 55:52 pre MBK. Na začiatku 35. min však Petrakovová trojkou upravila na 61:57 a po nej Johnsonová dvoma šestkami zvýšila na 63:57. Tetemondová na konci 38. min dala kôš, faulovali ju a premenila aj šestku, čo znamenalo zníženie na 62:64. Kursk odskočil na 69:63, s nepriaznivým vývojom sa nezmierila Bučáková, ktorá dvoma trojkami v záverečnej minúte znížila na 69:72. Ružomberčanky už museli faulovať, ostrieľaná Johnsonová s prehľadom upravila z trestných hodov na 74:69 a 13 s pred koncom bolo rozhodnuté.