Sagana zvolili najlepším jazdcom roka, predbehol odvekých súperov

TA3 TASR Youtube
21.12.2015 16:10

Slovenský cyklista Peter Sagan získal ďalšie ocenenie za úspešnú sezónu. Úradujúceho majstra sveta si čitatelia renomovaného špecializovaného portálu Cyclingnews.com zvolili za najlepšieho jazdca končiaceho sa roka.

48 percent hlasov

Sagana už na začiatku decembra označili čitatelia Cyclingnews.com v ankete za najlepšieho cyklistu medzi mužmi. Slováka zaradilo na prvé miesto až 48 percent respondentov.

Dvadsaťpäťročný jazdec zvíťazil v ankete suverénne pred Britom Chrisom Froomom z tímu Sky (9 percent hlasov), tretí skončil Španiel Alejandro Valverde (Movistar, 8 percent). Zo žien sa umiestnila najvyššie Britka Lizzie Armitsteadová (Boels-Dolmans), ktorá obsadila štvrtú priečku.

Sagan: Bol to náročný rok

Žilinský rodák sa pritom v uplynulej sezóne v drese Tinkoff-Saxo rozbiehal pomalšie. Prvé víťazstvo dosiahol na marcovom podujatí  Tirreno-Adriatico, potom ale nasledovali neúspechy na klasikách Miláno – San Remo, Okolo Flámska a Paríž – Roubaix.

Postupne ale jeho forma gradovala, vyhral dve etapy a stal sa celkovým víťazom na pretekoch Okolo Kalifornie, v júli štvrtýkrát v rade získal zelený dres na Tour de France a v septembri si zaknihoval obrovský úspech, keď získal zlatú medailu na majstrovstvách sveta v americkom Richmonde. Okrem toho vyhral dve etapy na pretekoch Okolo Švajčiarska a jednu na Vuelte, následne musel odstúpiť z pretekov po tom, čo ho zrazila sprievodná motorka.

"Chcel by som sa poďakovať čitateľom Cyclingnews, ktorí ma vybrali za najlepšieho jazdca. Bol to veľmi náročný rok. Najmä začiatok sezóny bol ťažký, no potom sa kolesá roztočili. Som veľmi šťastný, že tu teraz môžem sedieť v dúhovom drese pre majstra sveta. Ďakujem vám za podporu, rovnako aj mojim kolegom v tíme. Uvidíme sa v ďalšej sezóne, dúfam, že v nej rozšírim moju zbierku úspechov," poďakoval sa Sagan vo videopozdrave, ktorý "nakrútil" ešte po triumfe v ankete o najlepšieho jazdca roka medzi mužmi.

Výsledky čitateľskej ankety Cyclingnews Cyklista roka 2015: 1. Peter SAGAN (SR/Tinkoff Saxo) 48 percent hlasov, 2. Chris Froome (Brit./Sky) 9, 3. Alejandro Valverde (Šp./Movistar) 8, 4. Lizzie Armitsteadová (V.Brit./Boels-Dolmans) 8, 5. Pauline Ferrandová-Prévotová (Fr./Raco Liv), 6. John Degenkolb (Nem./Giant-Alpecin) 5, 7. Alexander Kristoff (Nór./Kaťuša) 4, 8. Alberto Contador (Šp./Tinkoff Saxo) 3, 9. Fabio Aru (Tal./Astana) 3

zdielať
zdielať
Komentáre k článku
Zdielajte článok