Gáborík rozhodol o triumfe LA, skóroval aj Tatar

TASR SITA NHL
12.12.2015 08:54

Slovenský hokejista Marián Gáborík sa postaral o predĺženie víťaznej šnúry LA Kings v zámorskej NHL. Strelou švihom pod hornú žŕdku rozhodol v štvrtej sérii nájazdov duel na ľade Pittsburghu, kde "králi" napokon triumfovali 3:2 pp a sn. Z víťazstva sa tešili už šiestykrát v rade.

Red Wings náskok neudržali

Jedenásty gól v prebiehajúcej sezóne zaznamenal Tomáš Tatar. Krídelník Detroitu zvýšil na ľade New Jersey presnou strelou v 37. minúte na 2:0 pre svoj tím, no Red Wings dosiahnutý náskok neudržali.

Devils v záverečnej tretine vyrovnali priebežné skóre a štyridsať sekúnd pred koncom predĺženia im triumf zabezpečil Kyle Palmieri. Tatar si spoločne s krajanom Tomášom Jurčom zapísal do štatistík po jednom mínusovom bode.

Hossa s asistenciou

Obhajca Stanleyho pohára zo Chicaga zdolal Winnipeg 2:0. Pri otváracom góle Jonathana Toewsa z 5. minúty si pripísal asistenciu Marián Hossa, víťaznú poistku pridal po polovici stretnutia Patrick Kane a rozšíril svoju impozantnú štatistiku minimálne jedného bodu na zápas už na 25 duelov v rade.

Na súpiske "jastrabov" nefiguroval Marko Daňo, ktorého vedenie klubu opäť preradilo na farmu v AHL.

New Jersey - Detroit 3:2 po predĺžení (0:0, 0:2, 2:0 - 1:0)
Góly: 43. Severson (Tootoo, S. Gionta), 55. Kalinin (Palmieri, Tootoo), 65. Palmieri (Stempniak) - 29. Nyquist (Zetterberg, Kronwall), 37. TATAR (B. Richards, Green)
Tomáš Tatar odohral 14:50 min, 4 strely, 1 gól, 1 mínusový bod, Tomáš Jurčo (obaja Detroit) odohral 7:21 min, 2 strely, 1 mínusový bod

Pittsburgh - Los Angeles 2:3 po sam. nájazdoch (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 39. Fehr (Cullen, Dumoulin), 59. Malkin (Kunitz, Perron) - 8. Pearson (Martinez, Muzzin), 41. Muzzin (Doughty, Kopitar), rozhodujúci nájazd GÁBORÍK
Marián Gáborík (Los Angeles) odohral 16:35 min, rozhodujúci gól z nájazdu, 7 striel, 2 plusové body, 2 trestné minúty

Chicago - Winnipeg 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
Góly: 5. Toews (HOSSA, A. Shaw), 31. P. Kane (Teräväinen, Rundblad)
Marián Hossa (Chicago) odohral 19:36 min, 5 striel, 1 asistencia, 2 trestné minúty

Dallas - Philadelphia 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
Góly: 35. Janmark (Spezza, Oduya), 38. Roussel (Eakin, Demers), 60. Jamie Benn (Seguin) - 30. Gostisbehere (Giroux, Voráček)

Arizona - Minnesota 2:1 po predĺžení (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)
Góly: 38. Bödker (Rieder), 61. Bödker (Vermette, Michael Stone) - 27. Spurgeon (Parise, Pominville)

Anaheim - Carolina 1:5 (0:1, 0:2, 1:2)
Góly: 55. Silfverberg (Vatanen, Rakell) - 17. Skinner (Hainsey), 32. Skinner (V. Rask, Di Giuseppe), 37. E. Lindholm (E. Staal, Faulk), 57. J. Staal (Nestrašil, Faulk), 58. Skinner (Pesce, Lack)

Edmonton - New York Rangers 7:5 (3:1, 0:2, 4:2)
Góly: 7. Korpikoski (Pakarinen, Letestu), 16. Korpikoski (Hendricks, Justin Schultz), 17. Purcell (Hall, Draisaitl), 41. Hall (Purcell, Draisaitl), 43. Nurse (Hall, Draisaitl), 59. Hall (Draisaitl, Purcell), 60. Korpikoski - 13. Zuccarello (Kreider, McIlrath), 21. Kreider (Zuccarello, Lundqvist), 29. Brassard (Rick Nash, M. Staal), 47. Brassard (Rick Nash, Yandle), 59. Rick Nash (D. Boyle, McDonagh)
Andrej Sekera (Edmonton) odohral 23:17 min, 2 strely, 1 zblokovaná strela, 1 plusový bod