HC Slovan Bratislava - HK AutoFinance Poprad 3:4 po predĺžení

TA3, TASR
5.2.2012 23:24

Ďalšú bodovú stratu Košíc mohol využiť Slovan Bratislava, ktorý ak by zdolal doma Poprad posunul by sa na prvé miesto.

HC Slovan Bratislava - HK AutoFinance Poprad 3:4 po predĺžení (0:2, 1:1, 2:0 - 0:1)

Góly: 25. L. Hudáček (Štajnoch, Lipiansky), 53. M. Bartánus (A. Kudrna), 57. L. Kozák (M. Bartánus, Lipiansky) - 12. Kuľha (Michal Chovan), 19. Kuľha (Strömberg, Michal Chovan), 23. A. Kroták (R. Rapáč, Svačina), 62. Škovira (A. Kroták)

Vylúčení: 5:6 na 2 min, navyše: Kukumberg (Slovan) 10 min za nešp. správanie, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc - M. Novák, Stano, 6637 divákov

Slovan: Karhunen - Dobroň, Švarný, Štajnoch, P. Frühauf, I. Ďatelinka, Kozák, Trška - Šatan, Kukumberg, M. Hudec - M. Bartánus, Lipiansky, Hudáček - D. Skokan, Bulík, M. Bakoš - A. Kudrna, Preisinger, Harvey
Poprad: Melicherčík - Pentikäinen, R. Suchý, Kovačevič, Tavželj, Fabian, Jáchym - Strömberg, Michal Chovan, Kuľha - P. Svitana, Balán, Vaic - Svačina, A. Kroták, R. Rapáč - Škovira, S. Takáč, Kramár

Prvá tretina duelu domáceho Slovana s Popradom príliš veľa hokejovej krásy nepriniesla, aj napriek tomu diváci videli dva góly. V úvodnej desaťminútovke belasí nevyužili dve presilovky, kamzíci neuspeli v početnej výhode raz. V 12. min potrestal obrovskú chybu defenzívy domáceho mužstva Kuľha a ten istý hráč zvýšil na 2:0 v 19. min, keď využil peknú prihrávku Strömberga popred gólmana Karhunena.
Slovan pokračoval v bezduchom výkone aj v druhej časti, čo v 23. min potrestal Kroták, ktorý sa ocitol sám medzi kruhmi a rutinérsky prekonal brankára domáceho mužstva. O dve minúty neskôr síce skorigoval L. Hudáček, keď sa predral cez brániaceho Jáchyma, ale to bolo zo strany Slovana všetko. V závere II. tretiny Poprad nevyužil 23-sekundovú presilovku o dvoch korčuliarov.

Slovanu sa podarilo zdramatizovať zápas až v 53. min, keď sa Bartánus nenechal obrať o puk obranou Popradu a spomedzi kruhov prestrelil Melicherčíka. V 57. min napriahol od modrej čiary L. Kozák a vyrovnal na 3:3.
V predĺžení domáci opäť "vyrobili“ veľkú chybu v defenzíve, ktorú využil Škovira na strelenie rozhodujúceho gólu.

Roman Stantien (asistent trénera Slovana): "Ďalší zápas, v ktorom sme nezachytili začiatok. Aj keď sme prehrávali o tri góly, vyrovnali sme a chalani ukázali, že hokej hrať vedia. Myslím si, že cez reprezentačnú prestávku s tým niečo spravíme a otočí sa to.“

Ladislav Svozil (tréner Popradu): "Obe mužstvá začali z defenzívy. Mysleli sme si, že Slovan si od úvodu vytvorí tlak, ale bola to vyrovnané a hralo sa v strednom pásme. Čakali sme na chyby súpera a našťastie sme ich aj využili. Slovanu sa však podarilo znížiť, zdvihol sa a začal tlačiť. Viedli sme už 3:0 a akoby sme stratili bod, lebo mame tak skúsený tím, že by sme si také vedenie mali udržať. Dva body z Bratislavy sa však počítajú."