Na Horehroní tvrdo pristálo športové lietadlo, hlásia zranených

23.11.2015 14:08

K núdzovému pristátiu bola donútená posádka malého športového lietadla na Horehroní. Na mieste zasahovali záchranné zložky, dvaja ľudia sa zranili.

Posádka je zranená

K leteckej nehode došlo v lokalite Šumiac v okrese Brezno. "Hasiči boli vyslaní k pádu športového vrtuľníka (lietadla - pozn. red.). Po príchode na miesto udalosti bolo zistené, že sa zranili dve osoby, ktoré po páde neboli v lietadle zakliesnené. Hasiči vykonali protipožiarne opatrenia," uviedla Zuzana Farkasová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru.

"K núdzovému pristátiu ultraľahkého lietadla na Kráľovej holi boli dnes dopoludnia privolané dve posádky Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby. Ako prvý vzlietol vrtuľník zo strediska Poprad, následne bola privolaná aj posádka vrtuľníka z Banskej Bystrice. Lietadlo núdzovo pristálo približne 150 metrov pod vysielačom na Kráľovej holi. Na jeho palube sa nachádzali dve osoby, muž a žena. Obaja boli po pristátí pri vedomí a komunikovali," vysvetlila hovorkyňa leteckej záchrannej služby ATE Poprad Zuzana Turočeková.

Záchranu komplikovalo počasie

Podľa Turočekovej privolanému vrtuľníku z Popradu sa z dôvodu nepriaznivých poveternostných podmienok nepodarilo vysadiť lekára priamo k lietadlu. Pilot vrtuľníka pristál v Telgárte. Lekára z vrtuľníka previezli k miestu nehody zasahujúci hasiči. Medzičasom pristál v Telgárte aj banskobystrický vrtuľník.

"Druhého lekára previezla k miestu nehody HZS. Po príchode k lietadlu poskytli záchranári obom osobám neodkladné ošetrenie. Žena utrpela poranenie chrbtice a dolnej končatiny, muž bol podchladený. Po ošetrení previezli záchranári oboch pacientov k vrtuľníkom a preložili ich na palubu," dodala Turočeková s tým, že ich transportovali do popradskej nemocnice.

zdielať
zdielať
sledovať
mReportér edit
Komentáre k článku
Zdielajte článok