El Clásico pre Barcelonu, ktorá deklasovala Real Madrid

21.11.2015 20:35

Katalánsky veľkoklub FC Barcelona zvíťazil v šlágri 12. kola najvyššej španielskej futbalovej súťaže Primera División 2015/2016 na pôde rivala Realu Madrid presvedčivo 4:0.

Hral aj Messi

Prestížne "El Clásico" sa od úvodných minút hralo podľa nôt zverencov hosťujúceho trénera Luisa Enriqueho a tento scenár vydržal počas celých deväťdesiatich minút.

Skóre stretnutia na Štadióne Santiaga Bernabéua otvoril v 11. min po peknej prihrávke Sergiho Roberta uruguajský strelec Luis Suárez. V 39. min pridal druhý gól "blaugranas" Brazílčan Neymar, keď vyťažil zo spolupráce s Andrésom Iniestom.

Po zmene strán v 53. min si obaja úlohy vymenili - po priťuknutí Neymara skóroval Iniesta. Totálne poníženie Realu Madrid dokončil v 74. min druhým gólom v zápase Suárez. V tíme FCB vybehol na trávnik prvýkrát od septembrového zranenia kolena Lionel Messi, Argentínčan nastúpil v 57. min.

GOOOOOOOOAAAAAAAAL! @luissuarez9 Real Madrid vs FC Barcelona (0-4)Força Barça!#elclásico #FCB #mésqueunclub

Posted by FC Barcelona on 21. november 2015

Historická bilancia pre Real

Barcelone patrí po dvanástich kolách naďalej líderská pozícia v La Lige, Madridčania majú na svojho soka už šesťbodové manko. Tím zo štadióna Camp Nou neinkasoval ani raz v posledných piatich súťažných vystúpeniach.

V ostatných ôsmich vzájomných ligových dueloch na madridskej pôde sa až päťkrát tešila z víťazstva Barcelona. Jeden zápas sa skončil nerozhodne, len v dvoch prípadoch triumfovali domáci.

Oba tímy sa v doterajšej histórii stretli v 12. ligovom kole dovedna osemkrát. Posledné štyri duely spadajúce do tohto kritéria (2004, 2005, 2009 a 2015) zvládli lepšie hráči Barcelony, pričom v týchto stretnutiach ani raz neinkasovali. Historická bilancia duelov El Clásico vyznieva naďalej mierne lepšie pre Real Madrid, ktorý v 230 súťažných dueloch zaznamenal 92 víťazstiev, 48 remíz a 90 prehier. Skóre je 389:378.

Real Madrid - FC Barcelona 0:4 (0:2)
Góly: 11. a 74. Suárez, 39. Neymar, 53. Iniesta, ČK: 85. Isco (Real Madrid)