Nišikori zdolal Berdycha, v Londýne zaknihoval prvý triumf

17.11.2015 22:37

Japonský tenista Kei Nišikori zdolal na Turnaji majstrov v londýnskej 02 aréne Čecha Tomáša Berdycha 7:5, 3:6, 6:3. Vo večernom dueli skupiny Stana Smitha nastúpi svetová jednotka Srb Novak Djokovič proti Švajčiarovi Rogerovi Federerovi.

O osude prvého setu rozhodol jedenásty gem, v ktorom Nišikori prelomil súperovo podanie. Na začiatku druhého dejstva viedol vlaňajší finalista US Open po rýchlom brejku 2:0, Berdych sa však nevzdal, získal päť gemov v rade a vynútil si tretí set.

V ňom získal Nišikori od stavu 3:3 tri gemy v rade a vďaka víťazstvu si udržal šance na postup do semifinále.
"Druhý set som začal dobre, môj súper však hral omnoho lepšie. V treťom som mal v posledných podaniach šťastie. Som naozaj rád, že sa mi dnes podarilo zvíťaziť," uviedol Nišikori.