Hossa s gólom a asistenciou, Rangers vyhrali deviaty zápas v sérii

TASR NHL
16.11.2015 07:37

Slovenský hokejový útočník Marián Hossa prispel gólom a asistenciou k triumfu Chicaga v noci na pondelok v zápase zámorskej NHL nad Calgary Flames 4:1.

Tridsaťšesťročný krídelník zvýšili v 28. minúte na 2:1 pre domácich, keď trafil príklepom takmer od modrej čiary a v poslednej prihral kapitánovi Jonathanovi Toewsovi na štvrtý gól. Vyhlásili ho za druhú hviezdu stretnutia.

Pre Hossu to bol iba druhý gól v sezóne, v 15 stretnutiach pridal aj päť asistencií. V elitnom útoku nastúpil opäť s krajanom Markom Daňom, ten sa bodovo nepresadil. Dvadsaťročný mladík strávil na ľade takmer 12 minút a zaznamenal tri strely na bránku a dva "hity".

V druhom nočnom zápase si New York Rangers poradil s Torontom 4:3 a svoju víťaznú sériu natiahol už na deväť stretnutí. "Jazdcom" sa takýto kúsok podaril naposledy v sezóne 1972/73. Ak uspejú aj na ľade Tampy Bay, vyrovnajú klubový rekord v počte triumfov v rade.

New York Rangers - Toronto 4:3 (0:1, 2:1, 2:1)
Góly: 21. McDonagh (Zuccarello, Girardi), 34. Stepan (Kreider, M. Staal), 44. Brassard (Zuccarello, Klein), 60. Zuccarello (McDonagh) - 18. Holland (Froese), 38. Lupul (Froese, Phaneuf), 46. Phaneuf (Bozak)

Chicago - Calgary 4:1 (0:0, 3:1, 1:0)
Góly: 27. P. Kane (T. van Riemsdyk, Anisimov), 28. MARIÁN HOSSA (Keith), 29. Panarin (P. Kane, Seabrook), 60. Toews (MARIÁN HOSSA, Hjalmarsson) - 24. D. Jones (Colborne, Russell)
Marián Hossa odohral 17:32 min, 1 gól, 1 asistencia, 3 strely, 2 plusové body, 2. hviezda, Marko Daňo (obaja Chicago) odohral 11:35 min, 3 strely, 2 "hity"