Kováčik neberie tragicky vysokú prehru v Kursku

TA3 SITA
5.11.2015 23:11

S 21-bodovou prehrou sa z Kurska vrátili basketbalistky Good Angels Košice. Stále však majú pomerne dobré šance na postup zo skupiny.

Neberieme to tragicky

Košické basketbalistky cestovali do ruského Kurska s ambíciou prekvapiť jedného z favoritov na celkové víťazstvo v Eurolige. Predsavzatie sa im ako-tak darilo napĺňať v prvom polčase (zaostávali 24:31), po veľkej prestávke už dominoval na palubovke ruský favorit s momentálne najlepšou strelkyňou súťaže Nnemkadi Ogwumikeovou.

Výsledná prehra 49:70 spôsobila, že Košičanky sa napriek dvom víťazstvám zo štyroch zápasov dostali v tabuľke A-skupiny do pasívneho skóre (214:228).

"Neberieme to tragicky. Výkon nebol ideálny, ale urobiť unáhlené rozhodnutia pre jednu prehru o 21 bodov s favoritom na celkové víťazstvo v Eurolige by bolo nezmyselným krokom z našej strany," reagoval tréner Maroš Kováčik.

Kľúčový zápas

Generálny manažér Good Angels Košice Daniel Jendrichovský bol pre Slovenský rozhlas kritickejší: "Nenašiel sa nikto, kto by zdvihol našu zástavu. Bálintová a Kiššová sa vôbec nedostali do zápasu, Oblaková sa po skvelej úvodnej päťminútovke zakopala troma vlastnými chybami. Trápili sme sa v útoku, výkon bol veľmi zlý."

Košičanky najbližšie čaká v domácom prostredí jeden z kľúčových zápasov z hľadiska postupu do vyraďovacej fázy EL, 11. novembra privítajú taliansky tím Famila Schio. "Bude to pre nás veľmi dôležitý zápas," dodal Jendrichovský.

Stredajšie výsledky: A-skupina:

Dinamo Kursk (Rus.) - Good Angels Košice (SR) 70:49 (17:13, 14:11, 23:12, 16:13)
Galatasaray Istanbul (Tur.) - Villeneuve d’Ascq Lille Métropole (Fr.) 59:35 (11:20, 14:7, 17:4, 17:4)
Fenerbahce Istanbul (Tur.) - Uniqa Šopron (Maď.) 86:69 (25:27, 18:17, 21:13, 22:12)
Štvrtok: Famila Schio (Tal.) - Perfumerias Avenida Salamanca (Šp.) - 20.30 h