Elton John sa pripravuje na stretnutie s Vladimirom Putinom

Elton John sa pripravuje na stretnutie s Vladimirom Putinom
Zdroj foto: SITA/AP
Hviezda nielen britskej populárnej hudby, skladateľ, spevák a klavirista v jednej osobe Elton John sa pripravuje na stretnutie s prezidentom Ruskej federácie Vladimirom Putinom, pri ktorom by podľa vlastných slov pre rozhlasovú stanicu BBC 4 chcel hovoriť o právach LGBTI ľudí.

Vyberie sa do Moskvy

"Len čo nájdem v kalendári termín, ktorý bude vyhovovať jemu, vyberiem sa do Moskvy a stretnem sa s ním", informoval  Elton John.

Ako je známe, ruský prezident Vladimir Putin 24. septembra telefonoval s britským umelcom, ktorému oznámil, že by sa s ním rád stretol a porozprával. Informoval o tom vtedy hovorca Kremľa Dmitrij Peskov.

K telefonickému rozhovoru Putin-Elton John prišlo týždeň po tom, čo Britovi zatelefonovali dvaja ruskí komici - Vladimir Krasnov a Alexej Stoljarov - pričom sa jeden z nich vydával práve za Putina.

Stretnutiu predchádzal žart

Zabávači - v Rusku známi svojimi kanadskými žartmi, ktorých obeťami často bývajú celebrity a politici - uskutočnili telefonát v mene ruského prezidenta deň po tom, ako Elton John počas svojej návštevy ukrajinskej metropoly Kyjev vyslovil želanie stretnúť sa s Putinom a hovoriť o právach gejov.

Spevák na žart reagoval zmierlivo prostredníctvom príspevku na sociálnej sieti Instagram, pričom pozornosť chcel pritiahnuť práve na diskrimináciu sexuálnej menšiny. "Žartíky sú vtipné. Homofóbia však vtipná nie je nikdy," napísal pod fotografiou muža so zakrvavenou tvárou, ktorý bol zjavne obeťou homofóbne motivovaného násilia.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá