Trenčín rozdielom triedy zdolal Zlaté Moravce a upevnil si postavenie v tabuľke

24.10.2015 20:36

Futbalisti Trenčína aj bez najlepšieho strelca najvyššej slovenskej súťaže Matúša Bera zdolali v sobotňajšom dueli 14. kola Zlaté Moravce 4:1 a upevnili si vedúce postavenie v tabuľke.

Domácich poslal do vedenia v 11. minúte Denis Jančo, o deväť minút neskôr vyrovnal hlavičkou Jhonnes Marques de Souza. Trenčania ešte pred koncom prvého polčasu naklonili misky váh na svoju stranu po presnej hlavičke Wesleyho Moraesa da Silvu. Na 3:1 upravil do prázdnej bránky po vyše hodine hry Ibrahim Rabiu a gólovú bodku za stretnutím dal v 90. min lobom ponad vlastného brankára Toni Tipurič.

Futbal - Fortuna liga 2015/2016 - 14. kolo - sobota:
AS Trenčín - FC ViOn Zlaté Moravce 4:1 (2:1)
Góly: 11. Jančo, 39. Wesley Moraes da Silva, 65. Rabiu, 90. Tipurič (vlastný) - 20. Jhonnes Marques de Souza, ŽK: 31. Tipurič (Z. Moravce), rozhodovali: Špaček - Tomčík, Roszbeck, 2317 divákov
Trenčín: Šemrinec - M. Šulek, Kleščík, Skovajsa, Madu Kingsley - Koolwijk - Van Kessel, Rabiu, Jančo (79. Lawrence), Schet (66. Guba) - Wesley Moraes da Silva (90. Holúbek)
Zlaté Moravce: Jozef Novota - Majkič, Tipurič, Jhonnes Marques de Souza, Kupec - Burič, M. Perišič (71. Krznarič) - Orávik, Glavaš (83. Ploj), D. Školník (83. Cebara) - Tawamba Kana.