Tsonga je v Šanghaji prvým finalistom, zdolal Nadala

17.10.2015 13:46

Tridsaťročný Francúz Jo-Wilfried Tsonga sa stal prvým finalistom dvojhry na tenisovom turnaji ATP World Tour Masters 1000 Rolex v čínskom Šanghaji. Rodák z Le Mans nasadený ako šestnásty hráč zdolal v semifinálovom stretnutí osmičku singlového "pavúka" Rafaela Nadala zo Španielska za 136 minút 6:4, 0:6, 7:5.

Dvadsaťdeväťročný ľavák z Manacoru Nadal po prehre v úvodnom sete síce následne nadelil francúzskemu súperovi "kanára", ale v rozhodujúcom treťom dejstve v jedenástej hre zaváhal pri svojom podaní. Tsonga si už šancu na víťazstvo nenechal vziať a využil hneď prvý mečbal. Jeho súperom v boji o celkový primát bude úspešnejší z dua Novak Djokovič (Srb.-1) - Andy Murray (V. Brit.-3).

Výsledok semifinále dvojhry na tenisovom turnaji ATP World Tour Masters 1000 Rolex v čínskom Šanghaji: