Slovan doma zdolal Nitru rozdielom jedného gólu

31.1.2012 22:50

HC Slovan Bratislava - HK Nitra 3:2 (0:0, 2:1, 1:1).

Hokej - Tipsport extraliga 2011/2012 - 44. kolo:

HC Slovan Bratislava - HK Nitra 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)
Góly: 31. M. Bartánus (Frühauf, Bulík), 37. A. Kudrna (z tr. strieľania), 55. Šatan (Kukumberg, M. Bakoš) - 29. H. Ručkay (Tománek, Ordzovenský), 57. Mašlonka (Hamrák)
Vylúčení: 7:5 na 2 min, navyše: Štajnoch (Slovan) 10 min za nešp. správanie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Šír, Homola (obaja ČR) - P. Šefčík, M. Junek, 4834 divákov

Slovan: Karhunen - Dobroň, Švarný, P. Frühauf, I. Ďatelinka, Štajnoch, Trška, Luža - Šatan, Kukumberg, M. Bakoš - M. Bartánus, Bulík, M. Sloboda - A. Kudrna, Preisinger, Harvey - D. Buc, Kalináč, D. Skokan
Nitra: I. Fedor - Rais, Ďurák, Vosátko, Gurčík, Hrudík, Ordzovenský, K. Grman - G. Saliji, Hamrák, T. Hrnka - H. Ručkay, Martin Segľa, Tománek - Radulay, Bene, M. Mašlonka - M. Štefanka, Káčer, Piačka - Šumichrast

Prvú vážnejšiu šancu mali v 4. min hostia, ale pokus obrancu Ďuráka brankár Karhunen vyrazil do rohu. O štyri minúty neskôr po chybe domácej obrany vystrelil Hrnka, ale pokus z jeho hokejky skončil iba na ľavej žŕdke bránky fínskeho gólmana, čo potvrdil aj videorozhodca. V úvodnom dejstve ešte zaujali pokusy Šatana v 14. min a G. Salijiho o dve minúty neskôr, ale brankári si držali čisté konto.

Rovnako ako v prvom dejstve aj v úvode toho druhého predvádzali obaja súperi podpriemerný výkon. Skóre duelu otvoril v 29. min H. Ručkay, ktorý si stiahol letiaci puk, kľučkou oklamal brankára Slovana a strelil gól do prázdnej bránky. To domácich naštartovalo a už o dve minúty neskôr vyrovnal M. Bartánus, keď sa predral cez dvoch brániacich Nitranov a strelou z ľavého kruhu prekvapil Fedora - 1:1. V 37. min unikol v oslabení A. Kudrna, hostia ho však nedovolene zastavili a arbitri nariadili trestné strieľanie, ktoré sám Kudrna rutinérsky jednou rukou premenil.

V tretej časti Slovan kontroloval svoje vedenie, ale v 47. min ho mohol zmazať Tománek, ktorého sólo v presilovke sa skončilo na brankárovi Karhunenovi. O tri minúty neskôr mohol zvýšiť na 3:1 Bakoš, ale Fedor bol pozorný. V 55. min si v prečíslení urobili Kukumberg so Šatanom z obrany hostí trhací kalendár a druhý menovaný kapitán "belasých" upravil na 3:1. O dve minúty neskôr zdramatizoval duel Mašlonka, ktorý z pravej strany prekvapil fínskeho brankára domáceho mužstva. Aj keď sa Nitrania v závere snažili o vyrovnanie, nepodarilo sa im to ani v 26-sekundovej hre bez brankára.

Miroslav Mosnár (asistent trénera Slovana): "Nitra hrala veľmi dobre a my sme boli utrápení. Našťastie sme dali nejaké góly. Andrej Kudrna dal z trestného strieľania pekný gól, trochu sme sa upokojili. Do konca zápasu to bol pre nás boj. Veľmi dobre sa uviedol brankár Karhunen, sme spokojní s víťazstvom.“

Karol Kolečáni (tréner Nitry): "Chudobnému aj z hrnca vykypí. Odohrali sme ďalší dobrý zápas a do jeho polovice sme bolí lepším tímom. Dobre sme korčuľovali, kombinovali a Slovan k veľa šanciam nepustili. Bohužiaľ, dali sme len jeden gól. Po netaktických fauloch a presilovkách sa Slovan dostal do hry. Dostali sme zbytočný gól v našej presilovke. Hokej sa hrá na góly a dnes sme ich dali menej."