Považská Bystrica remizovala doma v Challenge Cupe s Vogoščou

TASR TA3
11.10.2015 23:11

Hádzanári MŠK Považská Bystrica remizovali v prvom dueli 2. kola európskeho Challenge Cupu doma s bosnianskym tímom RK Vogošča Poljine Hills 29:29. Odveta je na programe na budúcu sobotu 17. októbra o 17.00 h v Bosne. Úspešnejšieho čaká súboj s ruským gigantom GK Neva Petrohrad.

Považská Bystrica sa po vyše ôsmich rokoch opäť predstavila na európskej scéne, ale na víťazstvo nedosiahla. Štvrtý tím uplynulého ročníka slovenskej extraligy ťahal v prvom polčase gólovo najmä Chudoba a domáci si držali tesný náskok. V polovici úvodného dejstva sa ale hostia najmä zásluhou skúseného brankára Šabanoviča otočili na 10:8 vo svoj prospech, na čo MŠK reagoval štvorgólovou šnúrou a do kabín išiel s dvojgólovým náskokom.

V druhom polčase pokračovali zverenci kouča Václava Straku v oduševnenom výkone, viedli aj o štyri góly a ešte štvrťhodinu pred koncom si držali náskok 22:20. V 50. minúte už na ukazovateli skóre svietil stav 23:23 a hostia z Bosny potom v dramatickej koncovke otočili skóre vo svoj prospech. Päť minút pred záverečnou sirénou viedli 28:26, no aspoň remízu pre Považskú Bystricu zachránil v posledných sekundách hry presnou strelou Dyba.

Challenge Cup - prvý zápas 2. kola:
MŠK Považská Bystrica - RK Vogošča Poljine Hills 29:29 (14:12)
Najviac gólov: Chudoba 10/1, Vallo 6/2, Dyba 5, J. Kozák 3 - Medič 7, Ovčina 6. Rozhodovali: Em. Aghakiši a Er. Aghakiši (obaja Azerb.), vylúčenia: 2:6, 7m hody: 5/3 - 1/1, 1350 divákov