Slovan neuspel v Helsinkách, Jokerit potvrdil lepšiu formu

SITA TASR
23.9.2015 23:35

Druhý tím Západnej konferencie KHL Jokerit Helsinki potvrdil momentálne lepšiu formu a na domácom ľade zdolal bratislavský Slovan 4:1.

HC Slovan Bratislava prehral v stredajšom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy na ľade Jokeritu Helsinki 1:4. "Žolíci" sa ujali vedenia v 9. minúte, keď z modrej čiary mieril presne obranca Jani Lajunen. Domáci svoj náskok zdvojnásobili o päť minút. Zlú rozohrávku "belasých" využil nórsky center Mathis Olimb, ktorý nedal Stevenovi Brustovi šancu. Slovan v 51. min znížil, keď počas presilovej hry Lukáš Kašpar dorazil strelu Ladislava Nagya.

Domáci však o šesť minút opäť viedli dvojgólovým rozdielom, keď kapitán Niko Kapanen potrestal zbytočné vylúčenie Mareka Viedenského. Na konečných 4:1 upravil v 59. min dánsky bek Jesper Jensen. Jokerit sa po triumfe s 28 bodmi vrátil na čelo Západnej konferencie. Slovan figuruje na 9. priečke a v piatok sa predstaví v lotyšskej Rige proti miestnemu Dinamu.

Kontinentálna hokejová liga (KHL) - streda:
Jokerit Helskinki - HC Slovan Bratislava 4:1 (2:0, 0:0, 2:1)
Góly: 9. Lajunen (Kozun), 14. Olimb (Huhtala), 57. N. Kapanen (Jaakola, Kozun), 59. J. B. Jensen (Kozun, Lajunen) - 51. L. Kašpar (L. Nagy, Barker)
Vylúčení: 2:2 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Dejev, A. Vasiliev - Raming, J. Ivanov, 9503 divákov

Jokerit: H. Karlsson - Ohtamaa, Lajunen, J. B. Jensen, P. Larsen, Jaakola, Korpikari - Huhtala, Olimb, Jormakka - N. Hagman, Regin, Kozun - Sallinen, N. Kapanen, J. Aaltonen - J. Rita, Wirtanen, Joensuu
Slovan: Brust - Barker, F. Novák, Starosta, Švarný, Sersen, V. Mihálik, Luža - Kašpar, V. Nedorost, Miklík - Jeglič, Tičar, L. Nagy - A. Šťastný, Surový, Bartovič - Skalický, Viedenský, Lušňák.