Mafián Štvrtecký neprišiel na pojednávanie, vraj sa mu pokazilo auto

21.9.2015 10:22

Miroslav Štvrtecký, ktorý bol pôvodne právoplatne odsúdený na 24 rokov trestu odňatia slobody za zločin založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a ďalšie trestné činy, neprišiel na pojednávanie Špecializovaného trestného súdu v Pezinku.

Opätovne rozhodnú o treste

Súd v rámci obnovy konania opätovne rozhoduje o výške jeho trestu, ako aj o výške trestu niektorých ďalších obžalovaných v prípade. "Môj klient ma kontaktoval dnes zhruba o siedmej hodine, aby som ho ospravedlnil, nakoľko sa mu pokazilo motorové vozidlo v Maďarskej republike," uviedol obhajca obžalovaného Štvrteckého Roman Toman. Advokát predpokladá, že jeho klient sa na ďalšom pojednávaní zúčastní.

Najbližšie pojednávanie v tejto veci sa uskutoční 29. septembra tohto roka. ŠTS koná v rámci obnovy konania v prípade obžalovaného Miroslava Štvrteckého, ktorého súd pôvodne odsúdil na trest odňatia slobody v dĺžke 24 rokov, ďalej Petra Havlíčka, Patrika Šnajdra, Rastislava Zajca, Jozefa Filu, Jozefa Helta, Martina Jamricha, Radima Kanečku a Zdenka Uhlířa. Viacerí z nich boli pôvodne odsúdení na dlhoročné tresty odňatia slobody.

Na slobode pre administratívne zlyhanie

Miroslav Štvrtecký sa však začiatkom augusta tohto roka dostal na slobodu, údajne pre administratívne zlyhanie. Podarilo sa mu totiž dosiahnuť obnovu konania ohľadom výšky jeho trestu. Na slobodu sa dostal po tom, ako nebolo včas rozhodnuté o jeho vzatí do väzby, kam mal byť premiestnený z výkonu trestu. ŠTS teraz nerozhoduje o vine obžalovaných, ale len o výške ich trestu.

Podľa obžaloby v roku 2001 v meste Senica Miroslav Štvrtecký postupne vytváral zločineckú skupinu, ktorá na území Trnavského a Bratislavského kraja páchala zločiny tak, aby získala finančný prospech najmä pomocou vydierania, podvodmi, vyhrážkami, ujmou na zdraví. Spolupracovať mal aj s príslušníkmi Policajného zboru, ktorí ho informovali o pripravovaných policajných akciách. Okrem iného mal aj zastrašovať podnikateľov a nútiť ich k pravidelnému odvádzaniu finančných prostriedkov.

zdielať
zdielať
sledovať
mReportér edit
Komentáre k článku
Zdielajte článok