Sagan po zrážke s motorkou odstúpil z pretekov Okolo Španielska

TASR SITA TA3
30.8.2015 08:22

Slovenský cyklista Peter Sagan nebude pokračovať v pretekoch Vuelta a Espaňa. Sagan odstúpil zo záverečného tretieho podujatia Grand Tours v sezóne pred 9. etapou.

Popáleniny prvého a druhého stupňa

Vráti sa domov, kde si dolieči zranenia, ktoré utrpel v 8. etape pri incidente s motocyklom. Informuje o tom web Saganovho tímu Tinkoff-Saxo.

Sagan utrpel viaceré zranenia ako následok zrážky s bezohľadným motocyklistom v pelotóne niekoľko kilometrov pred cieľom etapy v Murcii. Podľa serveru Tinkoff-Saxo sú to popáleniny prvého a druhého stupňa na ľavej strane tela od bedrovej časti až k predkoleniu. Okrem toho má 25-ročný Slovák pomliaždené ľavé predlaktie, kde má krvnú podliatinu.

"Tímový lekár v súčinnosti s našimi športovými riaditeľmi na Vuelte rozhodli, že Sagan nemôže v pretekoch pokračovať so zraneniami, ktoré utrpel. Odletí domov najskôr, ako to bude možné," píše portál Tinkoff-Saxo.

Bol veľmi nahnevaný

Jazdec Tinkoff-Saxo tak prišiel do cieľa až na 64. priečke s vyše päťminútovou stratou na víťaza. "Priatelia, mám za sebou celkom pekný deň… Mohla to byť dobrá etapa, som si pomyslel pred štartom. Keď chýbalo do cieľa asi 10 km, bol som v prvej skupine balíka a pred nami menšia skupinka, Vybral som sa ich prenasledovať, nikto nechcel ísť do háku a keď som im ukazoval rukou, aby ťahali a ako som práve striedal, letela za mnou motorka."

"Neviem ani koľko išla, len som odrazu cítil ranu zozadu a ocitol som sa na zemi… Motorku som už nevidel, išla ďalej. Vedel som, že ma niekto z organizátorov zhodil, niekto z motorkárov, čo sa vlastne starajú o našu bezpečnosť. Postavil som sa, začal som vnímať, či náhodou nemám niečo zlomené. Bol som v tom momente veľmi nahnevaný, veď som išiel po etapové víťazstvo a nie vlastnou vinnou som spadol," sprostredkoval Saganove slová jeho mediálny manažér Jozef Korbel.

Zapríčinené pády

"Chcem otvorene povedať, že nie som vôbec nadšený, pretože tieto incidenty sa v poslednom čase stavajú akosi často! Pretekári sú ticho a všetko napokon v tichosti prejde. Napríklad v San Sebastiane zhodili Van Avermaeta v kopci, motorkár, ktorý nevie jazdiť. Na ďalšom preteku organizátori nechali dopravné značky, obmedzenia na ceste v šprinte asi dvesto metrov pred cieľom, kde bol tiež veľký pád a všetko prešlo potichu."

"Nepáčia sa mi tieto zapríčinené pády kvôli našej bezpečnosti, veď taká motorka váži aj 200 kg, ak by ma prešla, čo by sa mohlo stať? Našťastie mám len odrené telo, najmä nohu a narazenú ruku. Mohlo to však dopadnúť aj horšie. Som však tu na hoteli, živý a zdravý," vyjadril sa štvornásobný majiteľ zeleného trička na Tour de France.

Komická pokuta

Dvadsaťpäťročný jazdec označil pokutu za smiešnu: "Čo by som ešte povedal? Po mojom páde som bol skutočne veľmi nahnevaný, motorka odišla preč, čo tiež nenapomohlo k tomu, aby som bol kľudný. A navyše ďalšia smiešna vec, dostal som pokutu 200 eur za nevhodné správanie a 100 eur za zlú vizitku športu. Čo už? No nič! Sedím si na izbe a premýšľam, čo sa vlastne stalo."

"Po prvé, nie som vinníkom toho pádu, som dobitý a ešte zato, že som vynadal organizátorom, dostanem ja pokutu. Je to vôbec možné? Viem, že to musím akceptovať, aj pokutu, ale pripadá mi to smiešne až komické. Ale čo už, taký je život a ide sa ďalej. Keby ten pád bol vlastnou vinnou, ale bol niekým, kto má dávať na nás pozor."

"My cyklisti pretekáme či je zima alebo teplo, dávame do toho všetko, aby sme vyhrávali a kvôli niekomu v závere etapy, keď som už mysľou na šprint, ma niekto zhodí. Otvorím si potom ústa a dostanem pokutu. Čo mám ja robiť? Kde sú moje práva? Mám sa pobaliť a ísť radšej domov? Som zvedavý, či sa niečo po mojom páde zmení, ale asi nič… Môj názor je, že rozhodne by sa už mali niečo v cyklistike v tomto smere zmeniť!"

zdielať
zdielať
Komentáre k článku
Zdielajte článok