Schmiedlová vyradila bývalú dvojku Radwanskú

TA3 SITA
19.8.2015 08:25

Karolína Schmiedlová opäť potvrdila momentálny post slovenskej ženskej tenisovej jednotky. V 1. kole prestížneho turnaja WTA Premier 5 v americkom Cincinnati uspela ako jediná zo slovenského ženského tria.

Stretli sa iba raz

Dvadsaťročná Košičanka pripravujúca sa v bratislavskom NTC zdolala nasadenú trinástku, Poľku Agnieszku Radwanskú za 145 minút 4:6, 6:3, 6:1. Súperkou úspešnej kvalifikantky Schmiedlovej v 2. kole bude Rumunka Irina-Camelia Begová.

Obe hráčky sa predtým na hlavnom ženskom okruhu stretli iba raz, tohto roku rovnako na "harde" v Miami uspela bývalá svetová dvojka Radwanská 6:4, 7:5. Momentálne patrí staršej zo sestier Radwanských 15. pozícia vo svetovom počítačovom poradí, staršia zo sestier Schmiedlových je štyridsiata prvá.

Neuhrali ani set

A. Radwanská je víťazkou 14 turnajov vo dvojhre na okruhu WTA. V júli 2012 po svojej finálovej účasti na Wimbledone bola svetovou hráčkou číslo 2.

Ešte pred Schmiedlovou sa v utorok v Cincinnati predstavili v zápasoch 1. kola skúsenejšie Slovenky Dominika Cibulková a Daniela Hantuchová. Proti svojim súperkám neuhrali ani set. Hantuchová podľahla Francúzke Kristine Mladenovicovej hladko 2:6, 1:6 a Cibulková nestačila na taliansku tridsiatničku Flaviu Pennettovú, prehrala za 99 minút 5:7, 2:6.

Výsledky slovenských tenistiek v utorkových zápasoch 1. kola dvojhry na turnaji WTA Premier 5 Western & Southern Open v americkom Cincinnati (celková dotácia 2 701 240 USD, tvrdý povrch):

Dvojhra - 1. kolo:
Karolína Schmiedlová (SR) - Agnieszka Radwanská (Poľ.-13) 4:6, 6:3, 6:1 za 145 minút
Flavia Pennettová (Tal.) - Dominika Cibulková (SR) 7:5, 6:2 za 99 minút
Kristina Mladenovicová (Fr.) - Daniela Hantuchová (SR) 6:2, 6:1 za 56 minút.